Strona główna Artykuł sponsorowany 4 sposoby jak jeść burgera

4 sposoby jak jeść burgera

0
Burgery to jedno z ulubionych dań fast food wielu ludzi na całym świecie. Cieszą się one ogromną popularnością ze względu na swój niepowtarzalny smak, jednak ich jedzenie wcale nie musi być takie proste. Oczywiście, dla największych miłośników bułek z wołowiną i wieloma innymi dodatkami, ociekający sos, który czasami trafi na ubranie, nie jest najmniejszym problemem. Burgery można jednak jeść z kulturą, schludnie, a nawet elegancko. Jak to zrobić? Poniżej cztery sposoby na jedzenie burgerów!

Jedzenie burgera jak kanapkę
Najczęściej burgera, którego można zamówić na https://pasibus.pl/pl/menu/burgery/ je się w klasyczny sposób, czyli tak, jak zdarza się jeść kanapki, czy bułki. Chwytając przekąskę, niemal od razu dłonie układają się w dobrze znanej wielu osobom pozycji. W niej kciuki znajdują się pod spodem bułki, a pozostałe palce na jej górnej części. Jest to sposób najbardziej naturalny, najczęściej praktykowany i pozwalający na beztroskie delektowanie się ulubionym burgerem. Niestety, pojawia się tutaj jedna wada, a mianowicie metoda ta sprawia, że jest jednocześnie najmniej ergonomiczna, gdyż składniki będą zapewne wypadać z tyłu bułki.

Czym jest burgerowy chwyt?
Burgerowy chwyt to metoda poparta badaniami, które przeprowadził Japończyk Ryuichi Kosugi. Co ciekawe, nie jest on żadnym naukowcem, ale po prostu kocha jeść burgery. Dzięki licznym testom udało mu się znaleźć idealny chwyt, który pozwala cieszyć się niepowtarzalnym smakiem burgera, a składniki przy tym nie będą wypadać. Na czym polega burgerowy chwyt? Oczywiście, używa się do tego dwóch dłoni. Pod bułką umieszcza się dwa palce – kciuk i palec serdeczny. W ten sposób przekąską jest bardzo dobrze podtrzymywana. Pozostałe kładzie się na burgerze, dociskając bułkę. Dzięki temu wszystkie składniki są na swoim miejscu, a samo jedzenie jest znacznie wygodniejsze.

Savoir-vivre jedzenia burgera
Zasady savoir-vivre są bardziej restrykcyjne. Zgodnie z nimi nie należy dotykać jedzenia palcami w towarzystwie. Jeśli więc stawia się na elegancję i estetykę spożywania posiłków, należy skorzystać z innej metody. Sprawa się jednak nieco komplikuje, ponieważ burgery nie są zaliczane do wykwintnych dań, a przynajmniej dla zdecydowanej większości ludzi. Niemniej zaczynają się one pojawiać coraz częściej w eleganckich restauracjach i to zwykle w towarzystwie noża i widelca. W takim przypadku można postąpić na dwa sposoby. Jeśli burger nie jest zbyt duży, to można go pokroić jak tort, od góry do dołu. Drugi sposób polega na rozebraniu bułki na części pierwsze. Jej górną część kładzie się na talerzu, a następnie przenosi na nią składniki i powoli konsumuje, odkrawając kawałek po kawałku.

Uniwersalny sposób na jedzenie burgera
Jak jeszcze można jeść burgera? Po swojemu! Najważniejsze jest to, aby jego jedzenie dostarczało satysfakcji i pozwalało cieszyć się niesamowitym smakiem. Nie ma co się przy tym oglądać na innych. Radość ze skosztowania wyśmienitego burgera i tak ma być największa dla konsumenta!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułStrzegomski Festiwal Dobroczynności. Charytatywna impreza już za miesiąc!
Następny artykułPonad 100 zgonów z powodu COVID-19 w Polsce. Raport resortu zdrowia