Strona główna 0_Slider „Przyjaciele pomagają przyjaciołom”. Miasto partnerskie Świdnicy przekazało dary dla Ukrainy

„Przyjaciele pomagają przyjaciołom”. Miasto partnerskie Świdnicy przekazało dary dla Ukrainy [FOTO]

0

Władze Biberach an der Riß, miasta partnerskiego Świdnicy, postanowiły wspomóc zbiórkę na rzecz pogrążonej w wojnie Ukrainy. Z Niemiec do Świdnicy dotarł konwój z darami, które już jutro zostaną przetransportowane na Ukrainę.

fot. Stadtverwaltung Biberach an der Riß, Norbert Zeidler

Burmistrz niemieckiego Biberach, partnerskiego miasta Świdnicy, kilka dni temu zadeklarował pomoc finansową oraz rzeczową dla uchodźców z Ukrainy, zapowiadając dostarczenie produktów takich jak m.in. torby i plecaki z wyposażeniem medycznym, koce termiczne, konserwy wojskowe. – Ważne było dla mnie, aby nasze wsparcie opierało się na potrzebach ludzi na miejscu. Chcemy ściśle powiązać naszą pomoc z pomocą naszych przyjaciół w Świdnicy. Gwarantuje to, że nasza pomoc dotrze tam, gdzie jest aktualnie potrzebna – mówił  burmistrz Norbert Zeidler.

W sobotę transport z zapowiadanym wsparciem wyruszył do Świdnicy. – Ufundowany z darowizn transport z pomocą humanitarną jest w drodze do naszego siostrzanego miasta w Polsce. Świdnica ma dwa miasta partnerskie na Ukrainie: Iwano-Frankowsk na zachodniej Ukrainie i Niżyn pod Kijowem. W ten sposób przyjaciele pomagają swoim przyjaciołom – opisywali przedstawiciele miejskiej administracji w Biberach an der Riß. – W transporcie z pomocy znajduje się kilka palet z konserwami, 2000 koców ratunkowych i bandaży. Konserwy przeznaczone są głównie dla żołnierzy. Koce ratunkowe dla uciekających, którzy zwykle przyjeżdżają w stanie całkowitej hipotermii – wyliczali.

Wraz ze wsparciem dla Ukrainy, do Świdnicy przybyli niemieccy strażacy, burmistrz Biberach, a także odpowiedzialna za współpracę z miastami partnerskimi Josepha Brugger. Na miejscu rozmawiali o tym, jaka jeszcze pomoc jest potrzebna. – To z pewnością moja najkrótsza, ale najbardziej imponująca wizyta w naszym polskim mieście partnerskim. Nasze dostawy pomocy zostały przyjęte z wielką wdzięcznością i jutro zostaną przewiezione na Ukrainę – poinformował w niedzielę burmistrz  Zeidler

/mn/

fot. Stadtverwaltung Biberach an der Riß, Norbert Zeidler

Poprzedni artykułNowy budynek świdnickiego TBS na ukończeniu. Ruszają zapisy na najem [FOTO]
Następny artykułZgłosili swoje pomysły na odmianę Świebodzic. Wkrótce głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego