Strona główna 0_Slider Komu przekazać 1% podatku? Wesprzyj Andrzeja Święsa

Komu przekazać 1% podatku? Wesprzyj Andrzeja Święsa

0

Trwa okres rozliczeń z fiskusem. To okazja, by oddać 1 procent podatku wybranej organizacji pożytku publicznego, a tym samym wesprzeć leczenie, działania sportowe, kulturalne lub edukacyjne. Dzisiaj zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Andrzeja Święsa.

Andrzej Święs od urodzenia mieszka w Lutomi Górnej. Jako młody chłopak szybko zaczął pracować, ponieważ życie go do tego zmusiło. Mimo trudnych doświadczeń pan Andrzej był zawsze osobą uczynną i wrażliwą na ludzka krzywdę. Chociaż los go nie rozpieszczał to on pomagał innym, twierdził bowiem, że dobro zawsze powraca. To była jego dewiza życiowa, którą kierował się przez całe życie. Jako jedyny żywiciel rodziny ciężko pracował, aby zapewnić bliskim dostanie i godne warunki życia. Z zawodu był dekarzem i stolarzem i przez 25 lat pracował w swoim zawodzie. Kiedy po pracy miał wolną chwilę, udawał się do swojego warsztatu i tam oddawał się swojej pasji – rzeźbiarstwu wykonując przepiękne rzeczy z drewna. To zajęcie dawało mu ogromną satysfakcję i radość. Andrzej był osobą bardzo pracowita. Nie marnował wolnego czasu na zbytki, czy leniuchowanie. Zawsze zaangażowany całym sobą w to co robił.

W 2017 roku Andrzej Święs doznał udaru niedokrwiennego mózgu, po czym został sparaliżowany. Jego stan okazał się bardzo ciężki. Pan Andrzej złamał się swoim stanem zdrowia i dalszym życiem, które przewróciło do góry nogami. Z dnia na dzień z osoby aktywnej zawodowo stał się osobą niepełnosprawną wymagającą całodobowej opieki. Nie jest w stanie sam się poruszać. Nagi zastępuje mu wózek inwalidzki. Pan Andrzej potrzebuje pomocy przy wszystkich czynnościach samoobsługowych. Ogromnym problemy w opiece nad nim są liczne bariery – architektoniczne, techniczne, w komunikowaniu się, które utrudniają, a wręcz uniemożliwiają sprawowanie opieki – wykonywanie czynności higienicznych, czy samoobsługowych. Ogromnym wyzwaniem jest np. kąpiel, gdyż łazienka nie jest dostosowana do potrzeb osoby na wózku. Rodzina opiekująca się panem Andrzejem codziennie musi znosić go ze schodów, z pierwszego pietra do łazienki znajdującej się na parterze domu.

Pan Andrzej musi codziennie przyjmować bardzo dużo leków, które w pewien sposób osłabiają organizm i wpływają na pogorszenie się jego percepcji i komunikacji. Poza tym pan Andrzej potrzebuje codziennej rehabilitacji w warunkach domowych. Konieczny jest również odpowiedni sprzęt (podnośnik transportowy, schodołazy, pionizator, wózek elektryczny itp), który ułatwiłby opiekę nad nim. Pilną potrzebą jest także remont łazienki, likwidacja barier i wszelkich utrudnień w domu pana Andrzeja. Córka opiekująca się panem Andrzejem mówi, iż „opieka nad tatą to ogromne wyzwanie dla całej rodziny, zarówno logistyczne jak i finansowe”. Pan Andrzej potrzebuje pomocy i wsparcia finansowego, aby ułatwić mu i jego rodzinie dalsze funkcjonowanie, opiekę i godne życie.

Podopiecznemu Fundacji Małgorzaty Dziury-Sztejnberg „Bliżej Siebie” można pomóc przekazując 1% swojego podatku za 2021 rok. Wystarczy wpisać numer KRS Fundacji „Bliżej Siebie” (0000650616), a w rubryce cel szczegółowy imię i nazwisko osoby, której chcemy przekazać nasz 1%.

/Fundacja Małgorzaty Dziury-Sztejnberg „Bliżej Siebie”, opr. mn/

Poprzedni artykułNietrzeźwi kierowcy zatrzymani. Rekordzistka miała ponad 2 promile i zakończyła jazdę na płocie
Następny artykułPowstaną dwa kolejne oddziały przygotowawcze dla uczniów z Ukrainy