Strona główna 112 Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani. Rekordzistka miała ponad 2 promile i zakończyła jazdę na...

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani. Rekordzistka miała ponad 2 promile i zakończyła jazdę na płocie

0

W miniony weekend na terenie powiatu świdnickiego policjanci zatrzymali troje kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

11 marca około godziny 8.00 funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego kierującego pojazdem marki VW. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze wykonali badanie na zawartość alkoholu u mężczyzny, które potwierdziło, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Kolejnych nietrzeźwych kierujących zatrzymano w sobotę, 12 marca. – Jednego z zatrzymań dokonano na terenie gminy Świdnica. 73-letni mężczyzna kierował pojazdem marki Rover. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Tego samego dnia funkcjonariusze Posterunku Policji w Marcinowicach na terenie gminy Marcinowice zatrzymali nietrzeźwą kierującą, która kierując spowodowała kolizję, uderzając w płot jednej z posesji. Świadek zdarzenia uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwej kierującej, którą okazała się 43-latka kierująca pojazdem marki VW. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie – mówi Ząbek.

Nieodpowiedzialnym kierującym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a także wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułOdtwarzają magiczny zakątek Parku Młodzieżowego. Trwają prace przy altanie [FOTO]
Następny artykułKomu przekazać 1% podatku? Wesprzyj Andrzeja Święsa