Strona główna 0_Slider Jak doszło do tragicznego wypadku pod Burkatowem? Prokuratura wszczęła śledztwo

Jak doszło do tragicznego wypadku pod Burkatowem? Prokuratura wszczęła śledztwo

0

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy zajęła się wyjaśnianiem okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w sobotę na drodze Świdnica-Burkatów. W wyniku zdarzenia drogowego 24-letni kierujący zginął na miejscu, a trzy osoby trafiły do szpitala.

Przypomnijmy, do tragicznego w skutkach wypadku doszło 19 marca o godzinie 12.31. – W zdarzeniu udział wzięły trzy pojazdy osobowe – dwa marki Audi oraz jeden marki BMW. Niestety w wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 24-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który kierował pojazdem marki BMW – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. – Na miejscu wypadku policjanci wykonali szereg czynności pod nadzorem prokuratora oraz przy udziale biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych – dodaje.

Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajęła się Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. – Dzisiaj formalnie wszczęliśmy śledztwo w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Będziemy też wyjaśniać skutki obrażeń innych osób, które uczestniczyły w tym zdarzeniu. Już w sobotę na miejscu wypadku zostały przeprowadzone oględziny z udziałem prokuratora, biegłego z zakresu ruchu drogowego – potwierdza prokurator Marek Rusin.

Jak dodaje, na dzisiaj zaplanowano przeprowadzenie sekcji zwłok 24-latka, która najpewniej potwierdzi, że do jego śmierci doszło z powodu doznanych obrażeń wielonarządowych. – Zleciliśmy również pobranie krwi na badania toksykologiczne podczas sekcji. Będziemy czekali na ich wyniki – wskazuje Rusin.

/mn/

Poprzedni artykułZ powodzeniem walczyli o awans na zawody wojewódzkie [FOTO]
Następny artykułZaciekle gonili gorzowskiego lidera…