Strona główna Sport Inne Zaciekle gonili gorzowskiego lidera…

Zaciekle gonili gorzowskiego lidera…

0

Kolejny emocjonujący mecz na parkietach grupy mistrzowskiej III ligi mają za sobą koszykarze Domino Polonii Świdnica. Biało-zieloni na terenie hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno mierzyli się z przewodzącym stawce zespołem Onlajnersów Kangoo Basket Gorzów Wielkopolski.

Rozgrywane w Świdnicy spotkanie było hitem 6. kolejki grupy mistrzowskiej. Na parkiecie doszło bowiem do starcia trzecich w stawce świdniczan z liderem tabeli z Gorzowa Wielkopolskiego. Podopieczni Pawła Domaradzkiego chcieli do tego zrewanżować się rywalom za wysoką, wyjazdową porażkę w stosunku 55:94. To był zupełnie inny mecz niż ten rozegrany w połowie lutego na ziemi lubuskiej, ale i tym razem po końcowej syrenie ręce w górę w geście triumfu mogli unieść koszykarze „Kangurów”. Pojedynek był wyrównany, ale do przerwy siedmioma punktami prowadzili przeciwnicy (51:44). Kiedy w trzeciej kwarcie dołożyli do swojej przewagi jeszcze 5 „oczek”, wydawało się, że miejscowym trudno będzie o końcowy sukces przy tak grającym rywalom. Biało-zieloni zerwali się w ostatniej ćwiartce do ataku, przewaga zaczęła błyskawicznie topnieć, ale jak się okazało na finiszu straty były a duże. Finalnie zespół Onlajnersów Kangoo Basket Gorzów Wielkopolski wygrał w Świdnicy 81:78. Po tej porażce koszykarze Polonii spadli na czwartą lokatę w tabeli, ale wyprzedzająca nas drużyna Exact Systems Śląsk Wrocław ma identyczny bilans punktowy. Za nami z jednym „oczkiem” mniej znajdują się zawodnicy KS-u Basket Legnica i to właśnie te ekipy powalczą o pozycje 3-5 na zakończenie sezonu 2021/2022 w rozgrywkach III ligi koszykówki mężczyzn.

Domino Polonia Świdnica – Onlajnersi Kangoo Basket Gorzów Wielkopolski 78:81 (18:24, 26:27, 13:18, 21:12)

Polonia: Słobodzian (25), Sieńko (18), Kosmala (16), Soboń (9). Kaczmarczyk (6), Hałdaś (2), Czyrek (2), Cisek, Kałużyński, Liuras, Połeć, Poradzisz.

Kangoo: Grzegorczyk (25), Jelski (14), Zawadzki (10), Latecki (10), Jercha (7), Wróbel (7), Kaczmarek (3), Dreczkowski (2), Jachimowski (2), Bury (1), Brodziuk, Kiedrowicz.