Strona główna Sport Inne Z powodzeniem walczyli o awans na zawody wojewódzkie

Z powodzeniem walczyli o awans na zawody wojewódzkie [FOTO]

0

Sporym sukcesem dla zawodników i zawodniczek Klubu Sportowego Radunia Tąpadła zakończył się strefowy turniej tenisa stołowego organizowany przez LZS w Dobromierzu.

Nasi gracze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zajmując czołowe lokaty podczas strefowego turnieju tenisa stołowego rozgrywanego w Dobromierzu. Dla aż pięciu z siedmiu startujących osób, był to pierwszy oficjalny turniej. Mimo to wszystkim udało się powalczyć o czołowe lokaty. Warte dodania jest to, iż niektóre dzieci trenują dopiero cztery i pół miesiąca, zaś zawodniczki Łucja Kołodziej, a także Emilka Tomala po dwóch miesiącach treningów zajęły wspólnie 5. miejsce, ocierając się o awans na zawody wojewódzkie. Jesteśmy dumni z postawy naszych adeptów podczas turnieju i wiemy co jest do poprawy na treningu oraz w jaką stronę musimy iść, by w pełni wykorzystać ich potencjał. Dumnie prezentowaliśmy razem z drużyną Ślęży Wiry całą gminę Marcinowice o czy świadczy fakt wygrania klasyfikacji gmin. W najbliższą niedzielę będziemy rywalizować w Brzegu Dolnym na zawodach wojewódzkich, na które część naszych graczy uzyskała kwalifikację – komentuje Michał Drozd z KS-u Radunia Tąpadła.

Poniżej miejsca reprezentantów KS-u Radunia Tąpadła (Q – kwalifikacja na zawody wojewódzkie):

Q 1. Michał Drozd – seniorzy
Q 2. Leon Dawid – seniorzy
Q 3. Teodor Lisiewicz- młodzicy
Q 4. Wojtek Szustka – młodzicy
Q 4. Sylwia Drozd – seniorki
5. Wojtek Drozd – młodzicy
5. Aldona Tomala – seniorki
5. Agnieszka Lisiewicz – seniorki
5. Łucja Kołodziej – młodziczki
5. Emilka Tomala – młodziczki
7. Dawid i Natalia Drozd – młodzicy

Cieszy nas uśmiech naszych adeptów i ich rodziców na treningach oraz zawodach sportowych. Gratulacje również dla wszystkich mam naszych pociech, które wystartowały w zawodach po latach przerwy. W dalszym ciągu szukamy osób lub firm (sponsorów) chcących włączyć się w nasz projekt pracy z dziećmi, abyśmy mogli zakupić niezbędny sprzęt do treningu, czy też zatrudnić trenera na stałe – dodaje Michał Drozd, zachęcając do wsparcia działalności klubu.

/MDvR/

Poprzedni artykuł29-latka ze Świebodzic odpowie za kradzież prądu
Następny artykułJak doszło do tragicznego wypadku pod Burkatowem? Prokuratura wszczęła śledztwo