Strona główna 0_Slider W Świdnicy powstanie drugi skatepark? Mieszkańcy mogą zabrać głos w sprawie przygotowanej...

W Świdnicy powstanie drugi skatepark? Mieszkańcy mogą zabrać głos w sprawie przygotowanej koncepcji

0

Teren rekreacyjny przy ulicy Prądzyńskiego może wzbogacić się o kolejne atrakcję sportową dla mieszkańców. W sąsiedztwie kortu tenisowego planowana jest budowa drugiego w Świdnicy skateparku. Zanim jednak nastąpi realizacja inwestycji mieszkańcy, a w szczególności amatorzy sportów wyczynowych, będą mogli wyrazić swoją opinię na temat przygotowanego projektu. Konsultacje społeczne potrwają do 20 lutego.

W 2009 roku przy ulicy Polna Droga otwarty został pierwszy świdnicki skatepark, który cieszy się sporą popularnością wśród młodzieży i momentami z trudem mieści wszystkich chętnych. Z tego powodu od kilku lat prowadzona była dyskusja w sprawie jego rozbudowy. O powiększenie skateparku zabiegali młodzi mieszkańcy, a na taką konieczność wskazywał również radny Krzysztof Grudziński. Działania w tym zakresie doczekały się realizacji w grudniu 2020 roku, kiedy to w sąsiedztwie skateparku powstał pumptrack – specjalny tor pełny zakrętów i niewielkich wzniesień.

W ubiegłym roku pojawiła się propozycja wybudowania nowego skateparku, który mógłby powstać na Osiedlu Młodych, odciążając istniejący obiekt położony niedaleko zalewu Witoszówka. Pomysł został zaaprobowany przez władze miasta, a w grudniu ubiegłego roku zawarto umowę z firmą Skateparki.pl, której za blisko 47 tys. złotych zlecono przygotowanie dokumentacji projektowej. 3 lutego Urząd Miejski w Świdnicy zaprezentował wizualizacje przedstawiające możliwy wygląd przyszłego skateparku.

Nowy skatepark zaprojektowany został z myślą o rosnącej liczbie osób uprawiających sporty wyczynowe w Świdnicy. Będzie to nowoczesny, bezpieczny i komfortowy obiekt wielofunkcyjny, odpowiadający aktualnym standardom, o zróżnicowanej trudności, dostosowany do jazdy na deskorolce, rolkach i rowerach oraz hulajnogach, dla różnych grup wiekowych użytkowników. Autorem projektu jest Paweł Głyda. Na uwagę zwraca różnorodność przeszkód, a szczególnie bowl, który wymaga nieco innej techniki jazdy niż na klasycznych rampach – opisuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu. Jak dodaje, w ramach zagospodarowania terenu przy ulicy Prądzyńskiego ma powstać nie tylko skatepark o powierzchni około 800 m², ale również elementy małej architektury, takie jak ławki i kosze na odpady, oświetlenie terenu wraz z monitoringiem oraz dojście dla pieszych.

W celu poznania opinii i uwag dotyczących proponowanych rozwiązań koncepcyjnych planowanego skateparku, ogłoszone zostały konsultacje społeczne. Mieszkańcy, a przede wszystkim przyszli użytkownicy nowego obiektu, zachęcani są do wypełnienia ankiety, która dostępna jest w postaci formularza internetowego oraz w formie papierowej – ankiety są wyłożone przy urnie ustawionej na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 49.

Czekamy na Państwa opinie do 20 lutego bieżącego roku. Wyniki konsultacji zostaną podane do publicznej wiadomości w terminie 14 dni od daty ich zakończenia. Zamieszczone zostaną na tablicy informacyjnej Urzędu, stronie internetowej miasta oraz w Biuletynie Informacji Publicznej. Prezydent Miasta Świdnicy przedstawi również wyniki konsultacji Radzie Miejskiej – informuje Dzwonkowska.

/UM Świdnica, mn/

Poprzedni artykułBlaski i cienie pracy opiekunki seniora
Następny artykułCzarna lodówka i czarny okap retro – nowoczesna elegancja w Twojej kuchni