Strona główna Artykuł sponsorowany Blaski i cienie pracy opiekunki seniora

Blaski i cienie pracy opiekunki seniora

0

Na portalach i forach z ofertami pracy, z roku na rok, pojawia się coraz więcej ofert zatrudnienia w opiece w Niemczech. Jest to związane z szybkim starzeniem się niemieckiego społeczeństwa, gdzie przybywa coraz więcej seniorów w wieku 80 lat. Wielu z nich z czasem, w wyniku urazów lub chorób wieku starczego, traci swoją samodzielność i staje się zależna od osób trzecich. Jeśli opieki nad takim seniorem nie jest w stanie podjąć rodzina to pozostają dwa wyjścia. Jedno z nich to dom seniora, a drugie to wynajęcie profesjonalnej opiekunki osoby starszej. Jednak z czym tak naprawdę wiąże się praca opiekunki osoby starszej w Niemczech?

Blaski
Jeśli spojrzymy na te jaśniejsze strony pracy w opiece w Niemczech to na pewno można mówić tu o zarobkach, które w przypadku doświadczonych opiekunek znających język niemiecki, mogą przekraczać nawet 2000 euro netto na miesiąc. Takich ofert jest jednak mało, najczęściej spotykana stawka to około 1700 euro netto. Oprócz tego, należy nadmienić, że opiekunka nie płaci za swoje zakwaterowanie oraz za wyżywienie na szteli – jak opiekunki nazywają swoje miejsce wykonywania zlecenia. Dobre agencje opieki osób starszych, takie jak na przykład Veritas Opieka, oferują także darmowy transport na miejsce wykonywania zlecenia oraz późniejszy z niego powrót. Dzięki sporym zarobkom oraz niskim kosztom przebywania na szteli i dotarcia do niej, praca w opiece w Niemczech jest bardzo opłacalnym zajęciem.

Cienie
Oczywiście nie ma nic za darmo i ta praca, jak każda inna, niesie ze sobą także wymagania, obciążenia oraz wyzwania. Jeśli chodzi o wymagania to nie są one szczególnie wyśrubowane. Wystarczy znajomość języka niemieckiego, na poziomie komunikatywnym oraz posiadanie doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. W zależności od sytuacji rodzinnej danej osoby pewnym minusem może być konieczność czasowej rozłąki z rodziną, która zostaje w Polsce. Jednak przeciętne zlecenie w opiece w Niemczech trwa około 6 tygodni, po czym następuje zjazd do Polski i przerwa, której długość uzależniona jest od potrzeb opiekunki. Przydatna jest także pewnego rodzaju „gruba skóra”, szczególnie w przypadkach pracy przy osobach ciepiących na takie choroby jak Alzheimer, czy Demencja.

Jeśli jesteś zainteresowana pracą w opiece w Niemczech wejdź na naszą stronę, gdzie publikujemy najnowsze oferty pracy: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWspomaganie koncentracji podczas nauki do sesji
Następny artykułW Świdnicy powstanie drugi skatepark? Mieszkańcy mogą zabrać głos w sprawie przygotowanej koncepcji