Gmina Świdnica oraz GOKSiR Świdnica zapraszają na spotkanie z Agnieszką Dobkiewicz, autorką książek, poświęconym więźniarkom i więźniom niemieckiego obozu Gross-Rosen, w którym podczas II wojny światowej zginęło 40 tysięcy osób. Spotkanie zaplanowano na 25 lutego o godz. 17.00 w świetlicy w Pszennie.

Agnieszka Dobkiewicz – dziennikarka związana z Dolnym Śląskiem. Promuje historię regionu, a szczególnie tematykę byłego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen, którego historia jest ciągle niezbadana do końca, a ludzkie tragedie, do których tam doszło, niedopowiedziane. Z pasji do historii powstała Fundacja Idea, którą kieruje i która zajmuje się właśnie promocją dolnośląskich dziejów. Fundacja tworzy m. in. Świdnicki Portal Historyczny. W 2020 roku w wydawnictwie Znak Horyzont napisała również swoją pierwszą książkę pt. „Mała Norymberga. Historie katów z Gross-Rosen”, która zyskała status bestsellera, miała od tego czasu już dwa wydania i jest tłumaczona na język czeski.
Z kolei w „Dziewczynach z Gross-Rosen. Zapomniane historie obozowego piekła” po raz kolejny mierzy się z tragedią ofiar, ale tym razem ukazując losy młodych kobiet a właściwie dziewczyn, które dostały się w tryby niemieckiego mechanizmu wyniszczania ludności z podbitych terenów.
Wstęp na spotkanie jest wolny.
/opr. red./


![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-238x178.jpg)



![Zaginął 20-letni Żarowianin [ODNALEZIONY]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/03/policja-ilustracyjne-2023.03.06-5-100x75.jpg)


![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
