Strona główna Sport Inne Czas na najbardziej uzdolnionych, polskich łyżwiarzy figurowych!

Czas na najbardziej uzdolnionych, polskich łyżwiarzy figurowych! [HARMONOGRAM]

0

Po short-tracku czas na drugą odbywającą się w Świdnicy konkurencję w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Od piątku do niedzieli (25-27.02) na tafli lodowiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się zawody w łyżwiarstwie figurowym. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Na zawody łyżwiarskie przyjedzie ponad 70 zawodników i zawodniczek z ośmiu województw (mazowieckie, łódzkie, śląskie, małopolskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, opolskie). Czy będą wśród nich przyszli olimpijczycy na „dużych” igrzyskach olimpijskich? Pewnie tak. W przeszłości szlify na świdnickim lodowisku zbierała między innymi Anna Rechnio, reprezentantka Polski na IO w 1994 i 1998 roku. Przyjazd do Świdnicy awizowało wiele znakomitości ze światka łyżwiarstwa figurowego, między innymi trzykrotny olimpijczyk, a aktualnie trener klubu z Torunia – Mariusz Siudek, czy znana z transmisji telewizyjnych ekspertka i sędzina Halina Gordon-Półtorak.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych sportowych imprez w roku. Gęste sito kwalifikacji sprawia, że do finałowych zawodów kwalifikują się tylko najlepsi z najlepszych młodych sportowców kategorii juniorskich. O medale i punkty walczą dla siebie, ale też dla województw, które reprezentują. Wydarzenie ma wyjątkową oprawę. Towarzyszy mu olimpijski ceremoniał z zapaleniem znicza i specjalnym ślubowaniem zawodników, trenerów i sędziów. Nasze miasto gości OOM w Sportach Zimowych już po raz piaty, ostatni raz w 2016 roku. Powierzenie przez Dolnośląską Federację Sportu współorganizacji aż trzech zawodów jest dowodem uznania i zaufania do władz miasta i gospodarza lodowiska – Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Obok Świdnicy, miastami współgospodarzami XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych są: Duszniki Zdrój, Stronie Śląskie, Szklarska-Poręba – Jakuszyce, Karpacz, Zieleniec, Jelenia Góra, Wałbrzych, Tychy, Bytom, Zakopane i Tomaszów Mazowiecki.

PROGRAM ZAWODÓW

Łyżwiarstwo figurowe

Piątek, 25.02

12.00 – Ceremonia otwarcia

12.45-17.00 – zawody (soliści, solistki, pary taneczne)

Sobota, 26.02

10.00-17.15 – zawody (soliści, solistki, pary taneczne)

Niedziela, 27.02

9.30-12.45 – zawody (soliści, solistki)
13.15 – Ceremonia dekoracji i zakończenia zawodów

Pełen program: http://oomdolnyslask.pl/sports/lyzwiarstwo-figurowe/

/OSiR/

Poprzedni artykułŚwidnica deklaruje pomoc dla Ukrainy. Szykowane będą miejsca dla uchodźców i wsparcie dla miast partnerskich
Następny artykułSpotkanie z autorką „Małej Norymbergi” i „Dziewczyny z Gross-Rosen” w Pszennie