Strona główna 0_Slider Nie zamknęła drzwi na klucz i straciła 1000 złotych

Nie zamknęła drzwi na klucz i straciła 1000 złotych

0

Złodzieje nie mają sentymentów i wykorzystają każdą nadarzającą się okazję. Policja apeluje, by nie zostawiać otwartych drzwi do mieszkań, nawet wszyscy domownicy są w środku, a tym bardziej zamykać, gdy wychodzi się choćby na chwilę.

– 2 lutego Świebodzicach doszło do kradzieży  portfela z pieniędzmi oraz dokumentami . W trakcie, gdy właścicielka wyszła na tzw. „chwileczkę” , sprawca wykorzystując otwarte drzwi do mieszkania ukradł torebkę pozostawioną w przedpokoju. Tym samym powodując straty w wysokości  około 1000 zł na  szkodę 36-latki – opisuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

– Sprawcy takich kradzieży jak w Świebodzicach mogą chodzić po klatkach schodowych i sprawdzać, które mieszkanie jest otwarte. Jeśli takie znajdą, wchodzą po cichu do przedpokoju czy innych pomieszczeń i zabierają cenne przedmioty, a my orientujemy się o ich utracie nawet kilka godzin po zaistniałym zdarzeniu. Często sprawcy wchodząc do jakiegoś mieszkania i będąc już zauważonym opowiadają wymyślone historie, że to pomyłka, że szukają znajomego. Takie zachowanie powinno wzbudzić naszą czujność – opisuje rzeczniczka policji w Świdnicy i dodaje – Pamiętajmy też o zamykaniu drzwi na klucz przed wyjściem z mieszkania nawet na chwilę, przed pójściem spać  oraz w sytuacjach, kiedy jesteśmy w domu czy mieszkaniu nawet z kilkoma członkami rodziny. Właściwie zabezpieczone mieszkanie to podstawa.

Świdniccy policjanci apelują ! Bądźmy ostrożni i zawsze zamykajmy drzwi na klucz.

/opr. red./

Poprzedni artykułNie czyszczą kominów, palą byle czym. Niemal nie ma dnia bez interwencji strażaków
Następny artykułUwaga! Mocno powieje