Strona główna 0_Slider Komu przekazać 1% podatku? Wesprzyj Agnieszkę Dżugaj

Komu przekazać 1% podatku? Wesprzyj Agnieszkę Dżugaj

0

1% – to tak niewiele, a jednak dla niektórych to znaczna pomoc w dążeniu do zdrowia, sprawności, realizacji marzeń. Trwa okres rozliczeń podatkowych. Przekaż jeden procent swojego podatku tym, którzy potrzebują pomocy. Dzisiaj zachęcamy do wsparcia mieszkanki Lutomi Górnej Agnieszki Dżugaj.

Agnieszka Dżugaj od wczesnej młodości choruje na stwardnienie rozsiane. Stwardnienie rozsiane (SM) to jedna z najczęściej występujących w światowej populacji  chorób układu immunologicznego, określana w neurologii jako choroba zapalno-demielinizacyjna ośrodkowego układu nerwowego (czyli mózgu i rdzenia kręgowego).

Przyczyną tej choroby jest wadliwe działanie układu odpornościowego (immunologicznego), który odpowiedzialny jest za ochronę naszego organizmu przed wirusami, bakteriami itp.

SM to choroba nieuleczalna, postępująca, z której nie da się wyzdrowieć, można jedynie powstrzymać i opóźnić jej postęp. Na chwilę obecną wciąż nie jest znana konkretna przyczyna tej choroby. Upatruje się ją w kombinacji czynników środowiskowych, genetycznych i pewnej podatności immunologicznej. W związku z tym wciąż nie wynaleziono jeszcze lekarstwa, które mogłoby z SM wyleczyć. Choroba przybierać różne postacie i u każdego przebiega inaczej.

U Agnieszki Dżugaj choroba ma już postać wtórnie postępującą. Jest z nią ponad 25 lat i doprowadził do trwałych i nieodwracalnych uszkodzeń, pogarszając jej funkcjonowanie. Agnieszka nie chodzi, wymaga całodobowej opieki. Jej stan zdrowia stopniowo pogarsza się, choroba postępuje i każdego dnia ogranicza jej sprawność, samodzielność oraz zabiera radość i sens życia.

Agnieszka ma ogromnie marzenie, chciałabym jeszcze kiedyś stanąć na własnych nogach. Dzięki turnusom rehabilitacyjnym i zabiegom na lokomacie, to marzenie jest coraz bardziej realne. Niestety koszt wyjazdu na taki turnus jest nieosiągalny dla kogoś, kto tak jak Agnieszka, utrzymuję się z renty.

Trwa zbiórka środków, aby opłacić miesięczny pobyt Agnieszki na turnusie rehabilitacyjnym połączonym z zabiegami na lokomocie.

Do zakończenia zbiórki pozostało kilka dni, a do uzbierania całej kwoty brakuje ponad 3 000,00 zł.

Pit dla Agnieszki:

KRS 0000650616

Cel szczegółowy: Agnieszka Dżugaj

Czekamy na zgłoszenia

Komu ze Świdnicy i powiatu świdnickiego warto podarować skromną część podatku? Kogo wesprzeć? Czekamy na zgłoszenia. Dane organizacji lub osoby oczekującej na pomoc prosimy przesyłać wraz ze zdjęciem, opisem oraz numerem kontaktowym do opiekuna osoby lub przedstawiciela organizacji na adres [email protected], wpisując w temacie 1% i nazwisko lub nazwę organizacji. Otrzymane zgłoszenia będą sukcesywnie publikowane na łamach Swidnica24.pl. Ogłaszane będą WYŁĄCZNIE osoby i organizacje związane ze Świdnicą i powiatem świdnickim.

/materiały nadesłane przez Fundację Małgorzaty Dziury-Sztejnerg „Bliżej siebie”, opr. red./

Poprzedni artykułPracowita sobota seniorów
Następny artykułTym razem to rywale okazali się lepsi