Strona główna 0_Slider Będą podwyżki płac dla pracowników miejskich jednostek oraz strażników miejskich? Decyzja jeszcze...

Będą podwyżki płac dla pracowników miejskich jednostek oraz strażników miejskich? Decyzja jeszcze w tym tygodniu

0

W ubiegłym roku pracownicy Świdnickiego Ośrodka Kultury, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także Miejskiej Biblioteki Publicznej wystąpili do władz miasta o podwyżkę wynagrodzeń. Według ostatniej deklaracji prezydent Świdnicy, w miejskim budżecie znalazły się środki na podniesienie płac. Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej radni zadecydują o przeznaczeniu pieniędzy na ten cel.

Przypomnijmy, pod koniec sierpnia ubiegłego roku do prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej oraz do świdnickich radnych pracownicy czterech miejskich jednostek wystosowali wnioski o podwyżki. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także Świdnickiego Ośrodka Kultury wskazywali, że od 2019 roku mają zamrożone płace. W zależności od jednostki pracownicy oczekiwali albo 1000 złotych do pensji zasadniczej, albo wzrostu o 30%.

Do kwestii podwyżek płac powrócono podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Świdnicy, która odbyła się 28 stycznia. Prezydent Beata Moskal-Słaniewska poinformowała wówczas, że w budżecie miasta udało się znaleźć środki na podwyżkę płac. – Będziemy chcieli zaproponować korektę budżetu w jednostkach miejskich, ponieważ chcielibyśmy żeby pracownicy naszych jednostek zarabiali lepiej niż w tej chwili. Z tych pierwszych szacunków wynika, że kwota dofinansowania do wszystkich jednostek będzie mogła wynieść w sumie około 3 mln złotych i będą to pieniądze przeznaczone na podwyżki. Dotyczy to Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Straży Miejskiej oraz jednostek kultury – zapowiadała prezydent Świdnicy. Zaznaczyła przy tym, że jest jeszcze za wcześnie, żeby „szczegółowo mówić o tym, jak ten podział będzie wyglądał pomiędzy jednostkami i jaką spowoduje podwyżkę”.

Ostatecznie zmianami w budżecie obejmującymi podwyżki płac w miejskich jednostkach zajmą się świdniccy radni. Zgodnie z przedłożonym projektem, na podniesienie wynagrodzeń przeznaczone zostanie ponad 2 mln 467 tys. złotych. Projekt zakłada, że na podwyżkę wynagrodzeń pracowników administracji i strażników miejskich trafi 176 tys. zł, w przypadku pracowników administracji i obsługi szkół podstawowych będzie to blisko 648 tys. zł, natomiast niemal 419 tys. zł przeznaczonych zostanie na podwyżkę wynagrodzeń pracowników administracji i obsługi przedszkoli miejskich.

Dodatkowe środki na podwyżkę wynagrodzeń pracowników administracji i obsługi trafią do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (ponad 368 tys. zł), Dziennego Domu Senior-Wigor (ponad 80 tys. zł), Młodzieżowego Domu Kultury (44 tys. zł), a także Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (blisko 326 tys. zł). Środki na podniesienie pensji pracowników otrzyma również Świdnicki Ośrodek Kultury (ponad 119 tys. zł), Miejska Biblioteka Publiczna (ponad 229 tys. zł) oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa (blisko 58 tys. zł).

Projektem zmian w budżecie miasta Rada Miejska będzie zajmować się podczas najbliższej sesji, która odbędzie się w piątek, 25 lutego.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułZderzenie na Okrężnej [FOTO]
Następny artykułKoncert na cztery ręce i nogi z okazji rocznicy urodzin słynnego świdnickiego organmistrza