Strona główna 0_Slider Znów o zwycięstwie zadecydowały detale!

Znów o zwycięstwie zadecydowały detale!

0

Młodzi adepci futbolu jak zawsze nie zawiedli i stworzyli fantastyczne, sportowe widowisko podczas kolejnej imprezy z cyklu IgnerHome Polonia-Stal Świdnica. Hala sportowa w Witoszowie Dolnym tym razem gościła zawodników z rocznika 2013.

Na starcie znalazło się osiem zespołów. Oprócz dwóch drużyn gospodarzy – IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, w akcji oglądaliśmy dwie ekipy Akademii Piłkarskiej 13 Świdnica, Gryfa Świdnica, Akademię Sportu Orzeł Ząbkowice Ślaskie, Pogoń Pieszyce i UKS Lechię Dzierżoniów. Podobnie jak podczas ostatniej imprezy przeznaczonej dla rocznika 2012, tak i teraz zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Piłki Nożnej nie liczone były punkty za wygrane mecze. Nagradzano jednak zespoły grające najbardziej ofensywny futbol. Tym samym o końcowym rozrachunku decydował bilans goli. Po rozegraniu wszystkich spotkań systemem każdy z każdym dwie drużyny legitymowały się identycznym bilansem goli (+13). Chodziło o Akademię Sportu Orzeł Ząbkowice Śląskie i Akademię Piłkarską 13 Świdnica I. Przy remisie patrzono zatem na wynik bezpośredniego spotkania, a tu lepsi okazali się ząbkowiczanie, wygrywając 2:0. Trzeci stopień podium obsadzili zawodnicy i zawodniczki Pogoni Pieszyce. Na wszystkich zawodników czekały okolicznościowe dyplomy, dla czołowych ekip ponadto puchary i nagrody rzeczowe. Wyróżniono również najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika turnieju. O młodych piłkarzy zadbali też patroni turnieju: Mineral Zdrój (wody mineralne) i Sad Burkatów (jabłka).

Klasyfikacja końcowa:
1. Akademia Sportu Orzeł Ząbkowice Śląskie
2. Akademia Piłkarska 13 Świdnica I
3. Pogoń Pieszyce
4. IgnerHome Polonia-Stal Świdnica I
5. UKS Lechia Dzierżoniów
6. UKS Gryf Świdnica
7. IgnerHome Polonia-Stal Świdnica II
8. Akademia Piłkarska 13 Świdnica II

Najlepszy zawodnik: Leon Kijak (Akademia Sportu Orzeł Ząbkowice Śląskie)

Najlepszy bramkarz: Franciszek Bocian (Akademia Sportu Orzeł Ząbkowice Śląskie)

Król strzelców: Jakub Trzaska – 13 trafień (Akademia Piłkarska 13 Świdnica I)

/MDvR/

Poprzedni artykułPraca zdalna w administracji publicznej. Urzędy informują o zmianach w obsłudze interesantów
Następny artykułChodził po mieście krzycząc, że „kogoś zabije”, po czym rzucił się z nożem na policjantów. Ruszył proces 36-latka