Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Praca zdalna w administracji publicznej. Urzędy informują o zmianach w obsłudze interesantów

Praca zdalna w administracji publicznej. Urzędy informują o zmianach w obsłudze interesantów

0

Decyzją ministra zdrowia od poniedziałku, 24 stycznia administracja publiczna ma przejść na pracę zdalną. O zmianach w obsłudze interesantów poinformowały już urzędy gmin w Świdnicy oraz Marcinowicach.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od 24 stycznia do 28 lutego 2022 roku w urzędach administracji publicznej lub jednostkach organizacyjnych wykonujących zadania o charakterze publicznym, kierownicy urzędów administracji publicznej mają polecać pracownikom wykonywanie pracy zdalnej. Wyjątek stanowią jednostki organizacyjne sądów i prokuratury oraz uczelni.

Urząd Gminy Świdnica

W związku z bardzo szybkim wzrostem liczby nowych zakażeń COVID-19 i nowymi obostrzeniami od poniedziałku, 24 stycznia do odwołania zmianie ulega obsługa klientów w Urzędzie Gminy Świdnica.

Urząd Gminy Marcinowice

W związku z zagrożeniem epidemicznym i wzrastającą liczbą zachorowań na COVID-19 bezpośrednia obsługa interesanta w Urzędzie Gminy w Marcinowicach odbywa się wyłącznie w sprawach pilnych, po wcześniejszym, telefonicznym ustaleniu z właściwym referatem dnia i godziny osobistej obsługi przy zachowaniu reżimu sanitarnego – informują przedstawiciele urzędu.

Obsługa interesantów odbywa się w następujący sposób:

  • telefonicznie: 74 85 85 226 – w godzinach pracy urzędu (poniedziałek, środa, czwartek – 7.00-15.00, wtorek – 7.00-17.00, piątek – 7.00-13.00),
  • e-mail: [email protected],
  • platforma e-PUAP,
  • w formie korespondencyjnej – list tradycyjny.

Numery wewnętrzne do urzędników dostępne są na stronie Urzędu Gminy w Marcinowicach. Mieszkańcy proszeni są również o dokonywanie płatności poprzez bankowość elektroniczną. Numery kont dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi i opłat skarbowych, podatków i opłat lokalnych można znaleźć na stronie internetowej urzędu.

/UG Świdnica, UG Marcinowice, opr. mn/

Poprzedni artykułNajbardziej wyczekiwane premiery kinowe 2022 roku [KONKURS CINEMA3D]
Następny artykułZnów o zwycięstwie zadecydowały detale!