Strona główna 0_Slider Świdnicka wicemiss Polski na wózku potrzebuje wsparcia

Świdnicka wicemiss Polski na wózku potrzebuje wsparcia

0

Tragiczny wypadek z dzieciństwa pozbawił ją możliwości chodzenia, ale niepełnosprawność nie odebrała jej radości życia i woli realizowania swoich marzeń. Świdniczanka Weronika Wróbel w 2013 roku zdobył tytuł wicemiss Polski na wózku. Dziś zderzyła się z codziennością. Specjalistyczny wózek, który umożliwia jej aktywne życie, jest w fatalnym stanie.

Weronika Wróbel, fot. z prywatnego archiwum

Jako dwulatka uległa nieszczęśliwemu wypadkowi, spadając ze schodów. Nigdy jednak się nie poddała. Z pasją uprawia sport. Zajęła I miejsce w kategorii juniorskiej i II w seniorskiej w Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów. Działa społecznie i uczy się we Wrocławiu. Jest także II wicemiss Polski na wózku z 2013 roku. Brała udział w sesjach fotograficznych i programach telewizyjnych. Z jej udziałem powstał teledysk do piosenki, opowiadającej o niepełnosprawności. Weronika pracuje obecnie we Wrocławiu jako sekretarka medyczna.

By nadal żyć samodzielnie i aktywnie, Weronika musi mieć sprawny specjalistyczny wózek, który wykonywany jest zgodnie z indywidualnymi potrzebami, a jego koszt waha się od 35 do 45 tysięcy złotych. Cały czas potrzebne są także środki na rehabilitację. Bliscy Weroniki proszą o przekazywanie 1% podatku:

KRS 0000037904

Z dopiskiem: Na leczenie i rehabilitację Weroniki Wróbel numer 190.

/opr. red./

Poprzedni artykułAfrykański pomór świń. Trzy gminy powiatu świdnickiego w strefie niebieskiej
Następny artykułNowi sołtysi w gminie Świdnica