Strona główna 0_Slider Orszak Trzech Króli po raz dziesiąty przejdzie ulicami Świdnicy. Gdzie jeszcze odbędą...

Orszak Trzech Króli po raz dziesiąty przejdzie ulicami Świdnicy. Gdzie jeszcze odbędą się uliczne jasełka?

0

Pod hasłem „Dzień dziś wesoły” w wielu miejscowościach na terenie całego kraju odbędą się Orszaki Trzech Króli. 6 stycznia barwny korowód przemaszeruje również – po rocznej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną – ulicami Świdnicy.

6 stycznia o godzinie 14.00 wspólnie wyruszymy w Orszaku Ziemi Świdnickiej z pl. św. Jana Pawła II. Tradycyjnie w Orszaku zobaczymy trzech króli z osiołkami z ośrodka onoterapii z Lubachowa. Usłyszymy też koncert kolęd w wykonaniu Szkoły Muzycznej II st. w Świdnicy, a to nie wszystko! Parafie Ziemi Świdnickiej szykują dla Państwa ciepły poczęstunek, a na trasie Orszaku usłyszymy Orkiestrę – informuje koordynator ulicznych jasełek, świdnicki radny Jan Jaśkowiak.

Orszak organizujemy zgodnie ze wszelkimi przepisami sanitarnymi, dlatego uprzejmie prosimy o przyjście w maseczkach. W organizację Orszaku zaangażowanych jest wiele podmiotów i instytucji: parafie Ziemi Świdnickiej, Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej, Świdnicki Ośrodek Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury, Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Marcinowicach. Orszak wspierają także Gmina Świdnica, Gmina wiejska Świdnica, Gmina Marcinowice, Gmina Jaworzyna Śląska – wylicza Jaśkowiak.

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez Fundację „Orszak Trzech Króli” oraz diecezję świdnicką, barwne korowody pojawią się również w innych miejscowościach powiatu świdnickiego: Świebodzicach (start o godz. 13.00), Dobromierzu (godz. 12.00), Strzegomiu oraz Jaroszowie. Z wykazem wszystkich organizowanych orszaków można się zapoznać na stronie inicjatorów ogólnopolskiego wydarzenia.

Orszak Trzech Króli w Świdnicy w styczniu 2020 roku

/mn/

Poprzedni artykułMężczyzna koczujący w boksie śmietnikowym, bezdomni śpiący w dworcowych poczekalniach. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułW 2022 roku do Parku Młodzieżowego powinna wrócić urokliwa altana. Zobacz postęp prac [FOTO]