Strona główna 0_Slider Mężczyzna koczujący w boksie śmietnikowym, bezdomni śpiący w dworcowych poczekalniach. Interwencje straży...

Mężczyzna koczujący w boksie śmietnikowym, bezdomni śpiący w dworcowych poczekalniach. Interwencje straży miejskiej

0

Od 24 do 30 grudnia funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 132 interwencje. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

25 grudnia 2021 roku o godz. 6.05 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące bezdomnego, koczującego w boksie śmietnikowym w rejonie skrzyżowania ulicy Riedla i Słobódzkiego. Mężczyzna ten jest doskonale znany funkcjonariuszom straży miejskiej. Wielokrotnie był odwiedzany przez patrole oraz pracowników świdnickiego MOPS-u. Każdorazowo oferowany jest mu pobyt w schronisku dla bezdomnych, strażnicy dowożą mu również żywność. Niestety tym razem również bezdomny nie zgodził się na przewiezienie do schroniska.

25 grudnia 2021 roku o godz. 9.09 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne w przejściu podziemnym na dworcu PKP Świdnica Miasto. Skierowany na miejsce patrol straży miejskiej zastał mężczyznę w poczekalni dworca autobusowego, gdzie dopuścił się on kolejnych czynów nieobyczajnych. Za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy. Łącznie strażnicy postawili mu pięć zarzutów.

26 grudnia 2021 roku o godz. 14.13 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące bezdomnego koczującego w boksie śmietnikowym w rejonie skrzyżowania ulicy Riedla i Słobódzkiego. Strażnicy zaproponowali przewiezienie do schroniska dla bezdomnych. Mężczyzna odmówił. Nie przyjął też przywiezionej przez patrol żywności. Niestety w czasie kolejnych odwiedzin bezdomnego, strażnicy stwierdzili, że jego stan zdrowia znacznie się pogorszył. Ostatecznie decyzją lekarza pogotowia ratunkowego mężczyzna trafił do szpitala.

26 grudnia 2021 roku o godz. 15.06 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej na poczekalni dworca PKP. Mężczyźni spożywali alkohol w miejscu niewidocznym dla operatora monitoringu wizyjnego. Skierowany na miejsce patrol zakończył degustacje trunków wypisując dwa mandaty karne.

27 grudnia 2021 roku o godz. 22.10 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownika obsługi dworca PKP Świdnica Miasto dotyczące mężczyzny, który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne w przejściu podziemnym. Skierowany na miejsce patrol straży miejskiej zastał mężczyznę na poczekalni dworca autobusowego. Za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

29 grudnia 2021 roku o godz. 20.02 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownika obsługi dworca PKP Świdnica Miasto dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na poczekalni dworca autobusowego. Osoba ta zachowywała się agresywnie i wulgarnie. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Sprawca tych czynów był doskonale znany strażnikom. Jarosław F., osoba bezdomna, wielokrotnie był już karany za podobne zachowania. Za swoje czyny będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

29 grudnia 2021 roku o godz. 20.02 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego na poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowani na miejsce strażnicy stwierdzili, że z osobą tą nie można nawiązać żadnego kontaktu, wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Decyzją lekarza mężczyzna został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Of. Oświęcimskich
Następny artykułOrszak Trzech Króli po raz dziesiąty przejdzie ulicami Świdnicy. Gdzie jeszcze odbędą się uliczne jasełka?