Strona główna 0_Slider Niebezpiecznie na drogach. Zderzenie na trasie Świdnica-Dzierżoniów, dachowanie za Złotym Lasem

Niebezpiecznie na drogach. Zderzenie na trasie Świdnica-Dzierżoniów, dachowanie za Złotym Lasem [FOTO]

0

Do szeregu zdarzeń drogowych doszło w czwartkowe przedpołudnie na drogach powiatu świdnickiego. Służby ratunkowe interweniowały między innymi na wojewódzkiej trasie łączącej Świdnicę z Dzierżoniowem, a także na drodze ze Złotego Lasu do Dziećmorowic.

O godzinie 15.51 otrzymaliśmy zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej nr 382 niedaleko miejscowości Boleścin. Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej – informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. – Doszło do zderzenia Toyoty oraz Forda. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia – dodaje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Według wstępnych informacji, do szpitala zostały przetransportowane dwie osoby.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło około godziny 16.15 między Złotym Lasem a Dziećmorowicami. – Samochód osobowy wypadł z drogi, a następnie dachował. Przed naszym przybyciem pasażerowie zdołali samodzielnie wydostać się z pojazdu – mówi Grzelak.

Do kolejnego zdarzenia doszło ok. 17.50 w Bystrzycy Dolnej, gdzie zderzyły się Opel Astra i Ford Transit. – Do zdarzenia doprowadził kierujący Oplem, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Pasażerka Opla została przewieziona do szpitala – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy. Po południu policjanci otrzymali zgłoszenie o kilkunastu kolizjach.

/mn/

Zdjęcia z trasy Świdnica-Dzierżoniów nadesłane przez czytelnika

Poprzedni artykułBaraki „wstydu” uprzątnięte [FOTO]
Następny artykułPamiętają o Zygmuncie Stanowskim