Strona główna Sport Piłka nożna Pamiętają o Zygmuncie Stanowskim

Pamiętają o Zygmuncie Stanowskim

0

W ostatnią sobotę, 15 stycznia na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin odbył się turniej piłki nożnej, którego głównym celem było wspomnienie zmarłego w 2012 roku Zygmunta Stanowskiego, wychowanka i piłkarza AKS-u Strzegom, jak również Zagłębia Lubin.

Duży udział w całym przedsięwzięciu miał klub Zagłębie Lubin, który zawsze pomaga w organizacji tego turnieju. Nie zabrakło oczywiście dobrej zabawy, wielu tematów do wspólnych rozmów, czy wspomnień z boiska. Mecze trwały po 25 minut, a na boisku w jednej drużynie mogło przebywać siedmiu zawodników plus bramkarz. Podczas całego przedsięwzięcia obecny był także gość specjalny, były golkiper „Miedziowych”, Franciszek Machej. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: AKS Strzegom, klub w którym Zygmunt Stanowski się wychował i grał przez długi okres czasu, Ostrovia Ostrów Wielkopolski oraz dwie ekipy Zagłębia Lubin.

W turnieju sekcję OldBoys AKS Strzegom reprezentowali: Zdzisław Szpak, Jan Żmijewski, Krzysztof Jaszowski, Ryszard Marszałek, Wiesław Witkowski, Paweł Mosór, Sławomir Lenio, Jarosław Szymczyk, Grzegorz Górka, Rafał Borowiec, Robert Kubiatowicz, Stanisław Łoś.

/AKS Strzegom/

Poprzedni artykułNiebezpiecznie na drogach. Zderzenie na trasie Świdnica-Dzierżoniów, dachowanie za Złotym Lasem [FOTO]
Następny artykułStypendium kulturalne dla wieloletniej felietonistki Swidnica24.pl