Strona główna 0_Slider 41-latek zatrzymany po pościgu. Był poszukiwany, a przy sobie miał narkotyki

41-latek zatrzymany po pościgu. Był poszukiwany, a przy sobie miał narkotyki

0

Poważne konsekwencje grożą 41-letniemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego, który próbował uniknąć policyjnej kontroli i podjął ucieczkę przed funkcjonariuszami. Pościg zakończył się dachowaniem w Miłochowie. Jak się okazało, mężczyzna uchylał się od kary więzienia, posiadał zakaz kierowania, a do tego miał przy sobie narkotyki.

19 stycznia 2022 roku około godziny 9.30. funkcjonariusze Posterunku Policji w Marcinowicach w miejscowości Mysłaków podczas patrolu zauważyli pojazd, a w nim mężczyznę. Na widok radiowozu kierowca VW ruszył z piskiem opon. Policjanci w związku z takim zachowaniem postanowili przeprowadzić kontrolę drogową oraz wyjaśnić przyczyny takiego zachowania. Kiedy zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wówczas kierujący samochodem ponownie gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Mężczyzna próbował ominąć kontrolę drogową, wybierając boczne drogi, ale bezskutecznie. Policjant wykorzystał swoje umiejętności, znajomość terenu i możliwości nowoczesnego radiowozu, w tym napęd na cztery koła, cały czas mając uciekającego samochodem w swoim zasięgu wzroku – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Dojeżdżając do Miłochowa kierujący stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, zjechał do przyrożnego rowu, a następnie dachował. Uciekający 41-latek wydostał się z auta przez okno i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Marcinowic.

Powody ucieczki mężczyzny stały się jasne po sprawdzeniu danych mężczyzny. – Ustalono, że 41-letni mieszkaniec Wałbrzycha posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany celem odbycia zaległych kar pozbawiania wolności w łącznym wymiarze 31 miesięcy. Zatrzymany odpowie również za posiadanie środków odurzających, bo w trakcie zatrzymania ujawniono przy nim szklaną lufkę z zawartością marihuany. Zatrzymanemu grozi teraz dodatkowa kara do 5 lat pozbawienia wolności – mówi rzecznik świdnickiej komendy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPonad 36 tysięcy nowych zakażeń w kraju, 166 w powiecie. Raport resortu zdrowia
Następny artykułGramatyka angielska – jak skutecznie się nauczyć?