Strona główna Wydarzenia Strzegom Zmiany w strzegomskim ratuszu. Nowy wiceburmistrz od nowego roku

Zmiany w strzegomskim ratuszu. Nowy wiceburmistrz od nowego roku

0

1 stycznia Tomasz Marczak, dotychczasowy przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, obejmie obowiązki zastępcy burmistrza Strzegomia. Nowy wiceburmistrz zrzekł się już mandatu radnego, a wcześniej pożegnał się ze środowiskiem uczniowskim oraz gronem pedagogicznym strzegomskiego liceum.

Tomasz Marczak obowiązki zastępcy burmistrza Strzegomia obejmie z dniem 1 stycznia 2022 roku – informuje Małgorzata Kus-Pożoga z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Do jego obowiązków należeć będzie m.in. nadzór nad działalnością: wydziału windykacji należności czynszowych, wydziału spraw obywatelskich, Warsztatu Terapii Zajęciowej, a także Dziennego Domu Pobytu „Senior – Wigor”.

Objęcie nowego stanowiska wiązało się z koniecznością złożenia rezygnacji z dwóch innych funkcji pełnionych przez Marczaka. 17 grudnia w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu odbyło się spotkanie świąteczne, na którym, w obecności wicestarosty świdnickiego Zygmunta Worsy, burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty, a także nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców, Tomasz Marczak pożegnał się z funkcją dyrektora liceum, z którym związany był przez 18 lat.

Podczas podróży przez LO poznałem cudownych ludzi – koleżanki i kolegów nauczycieli, którzy najpierw wprowadzali mnie w meandry nauczycielskiego rzemiosła, a później tworzyli ze mną wizję otwartej, przyjaznej i kreatywnej szkoły. Nauczycieli i pracowników obsługi, z którymi mogłem wystawiać, na licealnych deskach, komedie i tragedie, mogłem konie kraść, sięgać za horyzont i po gwiazdy, dla których nic nie było niemożliwe – przyjaciół, powierników, mistrzów. Na swojej drodze spotkałem również wspaniałych dyrektorów – poprzedników i wicedyrektorkę, z których doświadczenia czerpałem pełnymi garściami. Nigdy nie odmówili mi wsparcia i dobrej rady. Zawsze mogłem oprzeć się o ich ogromną wiedzę i dyrektorską intuicję. Miałem przyjemność uczyć i prowadzić uczniów o pięknych umysłach, rogatych duszach i niezwykłych talentach. Na moich kochanych licealistach nigdy się nie zawiodłem – zawsze mnie inspirowali, budowali i czynili lepszym. Lekcje, spotkania i rozmowy zawsze sprawiały mi wielką przyjemność i już dzisiaj wiem, że tego mi będzie najbardziej brakowało… – przekazał dotychczasowy dyrektor za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Marczak, sprawujący dotychczas funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu, pisemnie zrzekł się również mandatu radnego. – Ponieważ z końcem miesiąca składam rezygnację z funkcji radnego, a tym samym z funkcji przewodniczącego, chciałem serdecznie podziękować za te trzy lata pięknej współpracy. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem i nie obraziłem. Zawsze starałem się prowadzić dyskusje merytorycznie. Różnimy się i potrafiliśmy się różnić pięknie, merytorycznie. Za to serdecznie dziękuję. Myślę, że demokracja w samorządzie strzegomskim jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie, ponieważ zawsze kierujemy się tym, co jest dobre dla mieszkańców i gminy Strzegom, a nie swoim własnym dobrem, czy politycznymi rozgrywkami. Nie odchodzę, przechodzę na inną linię frontu. Będę z państwem dalej współpracował – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, zwracając się do pozostałych radnych. 27 grudnia 2021 roku jego mandat został oficjalnie wygaszony przez Komisarza Wyborczego w Wałbrzychu.

/mn/

Poprzedni artykułJak bezpiecznie odpalać fajerwerki? Jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej?
Następny artykułWycieczka Szkolna – obowiązkowo ubezpiecz dziecko!