Strona główna Artykuł sponsorowany Wycieczka Szkolna – obowiązkowo ubezpiecz dziecko!

Wycieczka Szkolna – obowiązkowo ubezpiecz dziecko!

0

Myśl o wycieczce szkolnej dla dziecka najczęściej jest przyjemnym impulsem do planowania aktywności, rozrywek i czasu spędzonego z przyjaciółmi. Dla rodziców może okazać się chwilą wytchnienia od codziennej rutyny i okazją do spędzenia czasu w niecodzienny sposób. Jednocześnie bywa, że staje się powodem do zmartwień i niepokoju o bezpieczeństwo pociechy. Nawet wyjazd na 1 dzień może skutkować nieprzewidzianym wypadkiem, dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu.

Los sam rozdaje karty

Zapewnienie pięknych, niezapomnianych wspomnień jest zadaniem nauczycieli na wycieczkach szkolnych. Integracja z dziećmi i wspólnie spędzony czas będą przytaczane przez lata, a śmieszne historyjki staną się anegdotą na długo. W pamięci mogą się jednak zapisać też inne zdarzenia, które będą spowodowane nieprzyjemną sytuacją. Słuchy, a może nawet własne doświadczenia związane z wypadkami podczas wycieczek szkolnych wzbudzają refleksję. Jak ochronić dziecko przed nieuchronnym? Prawdopodobnie się nie da- pozbawienie dziecka możliwości uczestniczenia w wyjeździe klasowym z obawy na zdrowie i bezpieczeństwo nie rozwiąże problemu. Los przynosi zarówno dobre jak i złe chwile, a wypadek może zdarzyć się nawet w domu. Warto jednak pomyśleć o rozwiązaniu, które ułatwi powrót do sprawności, jeśli nieszczęśliwe zdarzenie będzie dotyczyło pociechy. Tu na myśl przychodzi ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. NNW jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o ochronę podczas wycieczek szkolnych. 

NNW dla dziecka- to się opłaca

Ubezpieczenie NNW dla dziecka można wykupić grupowo- w szkole, a także indywidualnie. Tematem tym warto się zainteresować. Dzieci w grupie na wycieczkach szkolnych są pod opieką nauczyciela, jednak nie sposób przypilnować wszystkich, choć mówi się, że opiekunowie mają „oczy dookoła głowy”. Co ma się zdarzyć- zdarzy się. NNW działa nie tylko podczas lekcji, wycieczek szkolnych, ale także podczas czasu spędzanego poza systemem edukacji. Wakacje z rodzicami, zajęcia pozalekcyjne, droga do i ze szkoły to także sytuacje, w których łatwo o nieszczęśliwe zdarzenia. Jedna roczna składka może zaoszczędzić koszty wizyt u lekarzy, badań, rehabilitacji, jeśli dojdzie do wypadku, urazu, złamania kości. W bardziej negatywnych scenariuszach polisa ta uwzględnia wyższe odszkodowania, które są uzależnione od szkody. Zawsze do polisy dołączany jest dokument OWU- Ogólnych Warunków Usługi. To tam spisane są stawki odszkodowań, aby ubezpieczający wiedział, jakie szkody są brane pod uwagę. 

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZmiany w strzegomskim ratuszu. Nowy wiceburmistrz od nowego roku
Następny artykułSportowe podsumowanie 2021 roku [TOP 35 imprez sportowych w powiecie świdnickim]