Strona główna 0_Slider Uczestnicy mikołajkowego rajdu ruszyli z pomocą dla Marcelinki. Zebrano niemal 16 tys....

Uczestnicy mikołajkowego rajdu ruszyli z pomocą dla Marcelinki. Zebrano niemal 16 tys. złotych! [FOTO]

0

Otwarte serca i chęć niesienia pomocy innym połączyły uczestników „Mikołajkowego przerajdu dla Marcelinki”, którego organizatorem była Strzegomska Grupa Miłośników Motoryzacji. Znana jest już ostateczna kwota, jaką udało się uzbierać podczas charytatywnej akcji, której celem było wsparcie zbiórki na leczenie 18-miesięcznej dziewczynki.

We wrześniu u małej Marcelinki Andreasik ze Strzegomia zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu. Dziewczynka przeszła ratującą jej życie operację usunięcia guza, jednak ze względu na lokalizację guza nie udało się usunąć w całości. – Zdiagnozowany u Marcelinki nowotwór to atypowy nowotwór teratoidny (rabdoidny) AT/RT – rzadki guz mózgu wieku dziecięcego, o wysokim (IV° według WHO) stopniu złośliwości i często śmiertelny. Obecnie jesteśmy pod opieką specjalistów w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie Marcelinka ma chemioterapię, po której lekarze proponują radioterapię – opisuje mama dziewczynki. Rodzice dowiedzieli się zarazem o możliwości przeprowadzenia innego leczenia – bardzo kosztownej terapii protonowej.

Dziewczynka jest pod opieką Fundacji Siepomaga. Uruchomiona została też zbiórka na leczenie i rehabilitację Marcelinki. Z kolei Za pośrednictwem Facebooka organizowane są licytacje na rzecz dziewczynki: Licytacje dla malutkiej Marcysi, Armia Mikołajka dla Marcelinki. Liczne inicjatywy na rzecz dziewczynki organizowane są również przez lokalne społeczności. W połowie listopada w hali OSiR Strzegom zorganizowany został festyn charytatywny. Z pomocą dla małej Marcelinki ruszyli również strażacy z powiatów świdnickiego, jaworskiego i lubańskiego. Licząca 26 osób grupa w umundurowaniu bojowym weszła czarnym szlakiem na szczyt Śnieżki, zbierając po drodze datki na leczenie 18-miesięcznej dziewczynki, a także nagłaśniając trwającą zbiórkę wśród napotkanych turystów.

Kolejną okazją do wsparcia zbiórki był „Mikołajkowego przerajdu dla Marcelinki”, który odbył się w miniony weekend. W charytatywnym rajdzie wystartowało około 70 załóg, które musiały zmierzyć się z trasą przygotowaną przez organizatorów. Celem uczestników była „pogoń” za Mikołajem i realizacja szeregu zadań specjalnych, w tym m.in. wspinaczka na drzewo oraz wejście do rzeki Strzegomki. Do akcji w szczytnym celu tradycyjnie przyłączyli się strażacy, którzy na mecie rajdu przy strzegomskim Ośrodku Sportu i Rekreacji zorganizowali pokaz ratowniczo-gaśniczy, a także policjanci, którzy prezentowali specjalistyczny radiowóz do obsługi wypadków oraz policyjne wyposażenie.

We wtorek Strzegomska Grupa Miłośników Motoryzacji podsumowała efekty akcji. – Podczas przerajdu udało nam się zebrać 15 784,76 złotych! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania tak pięknej kwoty – przekazali organizatorzy wydarzenia.

/mn/

fot. Strzegomska Grupa Miłośników Motoryzacji/Łukasz Kondak, OSiR Strzegom, KPP Świdnica

Poprzedni artykułIle kosztują zajęcia aerial silks?
Następny artykułMaty antyzmęczeniowe: gdzie i którą z nich ułożyć?