Strona główna Artykuł sponsorowany Ile kosztują zajęcia aerial silks?

Ile kosztują zajęcia aerial silks?

0
W ofertach szkół pole dance, aerial czy nawet fitness coraz częściej można znaleźć taniec na szarfach, czyli aerial dance. Sport ten wygląda bardzo efektownie i dodatkowo daje świetne rezultaty. Ale czy wiele kosztuje? Sprawdź, na jaki wydatek trzeba się przygotować, chcąc rozpocząć przygodę z aerial silks.

Koszt zależy od miejsca treningu
Standardowo aerial dance (czytaj więcej na: https://flyingrose.pl/pl/blog/Aerial-Dance.-Co-to-jest-i-jak-zaczac-trenowac/48) można ćwiczyć w dwóch miejscach: w szkole akrobatyki powietrznej (na zajęciach grupowych lub indywidualnych) albo w domu. Istnieje również opcja treningu w plenerze, ale sytuacja ta dotyczy przede wszystkim pokazów i sesji zdjęciowych.

Koszt ćwiczeń aerial silks różni się zależnie od miejsca treningu. Inne są też wydatki na początek, np. inwestycja w sprzęt. Dodatkowo trzeba liczyć się z tym, że cenniki szkół mogą być bardzo różne zależnie od lokalizacji. W tym artykule podajemy więc orientacyjne wartości – mogą być pewną wskazówką, ale oczywiście nie są jedyną opcją.

Ile kosztują zajęcia w szkole?
Największą część wydatku związanego z treningami w szkole stanowią oczywiście wejściówki – pojedyncze lub w karnecie. W większości miejsc cena pojedynczych zajęć aerial w grupach waha się między 25 a 60 zł. Im lepsza lokalizacja czy renoma szkoły, koszt ten może być wyższy. Przykładowo, w dużym mieście typu Warszawa trzeba zwykle zapłacić więcej niż w mieście małym.

Tańszym rozwiązaniem od pojedynczych zajęć są karnety. Każda szkoła ma własną politykę co do ich rodzajów, ale zazwyczaj można się spotkać z podziałem na 4 i 8 wejść oraz na karnet open. Opcja uprawniająca do treningu 4 razy w miesiącu kosztuje średnio 120-200 zł. Karnety 8 wejść zaczynają się od ponad 200 zł.

Stosunkowo drogie są zajęcia indywidualne, podczas których kursant ma trenera na wyłączność. Pojedynczy trening kosztuje wtedy 80-150 zł. Warto jednak podkreślić, że w szkole wszystko jest już gotowe. Nie trzeba płacić za niezbędny sprzęt taki jak szarfa akrobatyczna (sprawdź produkty na: https://flyingrose.pl/sprzet-aerial/szarfy-aerial-silks) czy materac. Jedynym dodatkowym wydatkiem może być ten związany z zakupem odpowiedniego stroju.

Ile kosztują zajęcia w domu?
Cena treningu w domu składa się przede wszystkim z inwestycji w sprzęt aerial. Potrzebne są:

  • szarfa – jej cena zależy od długości materiału (należy ją dopasować do wysokości sufitu) i zaczyna się od 299 zł. Szarfa akrobatyczna dla dzieci (sprawdź produkty na: https://flyingrose.pl/sprzet-aerial/szarfy-aerial-silks/aerial-silks-dla-dzieci) kosztuje tyle samo.
  • mocowanie do sufitu – rodzaj mocowania zależy od rodzaju sufitu, zatem ceny mogą być różne. W przypadku sufitów betonowych koszt wynosi 80-170 zł.
  • materac – niezbędny, by zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas treningów. Zależnie od jakości może być tańszy lub droższy. Modele przeznaczone do użytku  domowego można kupić już za 350 zł, natomiast te nieco lepsze lub większe mogą kosztować ponad 600 zł.

Średnio niezbędny zestaw aerial silks kosztuje minimum 700 zł. Doliczyć do tego należy wydatek na strój i opcjonalnie na trenera. W dłuższej perspektywie jest to mniejszy koszt niż zajęcia w szkole, ale należy pamiętać, że sprzęt zużywa się. Po jakimś czasie inwestycja w nową chustę czy materac może być nieunikniona.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZagrają charytatywnie dla Jagody
Następny artykułUczestnicy mikołajkowego rajdu ruszyli z pomocą dla Marcelinki. Zebrano niemal 16 tys. złotych! [FOTO]