Strona główna 0_Slider Sylwestrowa Straussgala w Świdnicy

Sylwestrowa Straussgala w Świdnicy [KONKURS]

0

120 minut wspaniałej szampańskiej zabawy podczas Sylwestrowej Straussgali w wykonaniu znakomitych artystów z Wrocławia. Niezapomniany koncert z wiedeńską muzyką odbędzie się 31 grudnia o godz. 20.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na to sylwestrowe muzyczne wydarzenie.

Wspaniała wiedeńska muzyka w połączeniu z pięknymi głosami, elegancją, humorem i temperamentem scenicznym solistów śpiewaków oraz wirtuozowskie popisy Tria Instrumentalnego przeniosą publiczność wprost do wiedeńskich salonów, gdzie króluje muzyka Johanna Straussa oraz jego „muzycznych następców”.

Przepełniony śpiewem, tańcem i humorem, a także barwnymi kostiumami koncert, zawiera najpiękniejsze arie i duety z operetek „Króla walca”, m.in.: „Baron cygański” („Wielka sława to żart”, Marsz Księcia Homonaya), „Zemsta nietoperza” („W soczystym, winnym gronie”, Aria Adeli „Taki Pan, jak Pan”),  „Wiedeńska krew” („Kto wiedeńską ma krew”, Duet „Na Hietzingu”).

Rozbrzmiewać również będą najpopularniejsze utwory instrumentalne m.in.: „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Odgłosy wiosny”, „Tricz tracz polka”, „Marsz Radetzkiego” i inne.

Niczym karnawałowe serpentyny wić się będą  wspaniałe melodie – na koncercie, którego zwieńczenie stanowią muzyczne życzenia i toasty wznoszone przez artystów na powitanie Nowego Roku.

Wykonawcy:
Dorota Ujda-Jankiewicz – sopran
Andrzej Jankiewicz – tenor
Mirosław Owczarek – baryton

a także Instrumental Trio:
Tomasz Stocki – skrzypce
Wiktor Szymajda – fortepian
Mariusz Bałdyga – klarnet

Prowadzenie koncertu – Andrzej Jankiewicz
Kierownictwo artystyczne – Dorota Ujda-Jankiewicz
Aranżacja utworów – Tomasz Stocki

Sylwestrowa Straussgala rozpocznie się 31 grudnia 2021 o godz. 20.00 w Teatrze Miejskim w Świdnicy

Bilety do nabycia na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury – https://bilety.sok.com.pl/index.php/repertoire.html?id=521

Organizator zastrzega sobie prawo dokonania zmian w programie koncertu i/lub składzie zespołu. Podczas koncertu obowiązuje zakaz fotografowania i rejestrowania.

Organizator: Duet Małżeński – Agencja Artystyczna Skala

Wygraj zaproszenie na sylwestrowy koncert w Świdnicy!
Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na Sylwestrową Straussgalę w Świdnicy. By wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać do nas e-maila zatytułowanego „KONCERT” na adres [email protected] do 17 grudnia do godz. 10.00. W wiadomości należy napisać – Dlaczego chciałbyś/chciałabyś wybrać się na ten muzyczny sylwester? (wyjaśnij w kilku zdaniach). E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu osoby pełnoletniej (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzi jury konkursowe. Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Powodzenia!

/Materiały organizatora/

Poprzedni artykułBędą pieniądze z budżetu państwa na budowę obwodnicy Świdnicy?
Następny artykułBlisko 3 tysiące mieszkańców powiatu na kwarantannie. Dobowy raport resortu zdrowia