Strona główna 0_Slider Sylwester ze wspaniałymi melodiami i niespodzianką dla gości

Sylwester ze wspaniałymi melodiami i niespodzianką dla gości [KONKURS]

0

Najpiękniejsze arie i operetki w wykonaniu znakomitych artystów oraz niezapomniane melodie Wiednia w wirtuozowskich popisach rozbrzmiewać będą w sylwestrową noc w Świdnicy. Niezapomniany sylwestrowy koncert przepełniony szampańską zabawą odbędzie się 31 grudnia o godz. 20.00 w sali teatru miejskiego. Na gości będzie czekać też niespodzianka – każdy z uczestników otrzyma w prezencie płytę z klasyczną muzyką. Dbając o bezpieczeństwo gości – organizatorzy zapewniają także maseczki ochronne.

120 minut doskonałej szampańskiej zabawy podczas Sylwestrowej Straussgali w wykonaniu znakomitych artystów z Wrocławia na teatralnej scenie Świdnicy. Wspaniała wiedeńska muzyka w połączeniu z pięknymi głosami, elegancją, humorem i temperamentem scenicznym solistów śpiewaków oraz wirtuozowskie popisy Tria Instrumentalnego przeniosą publiczność wprost do wiedeńskich salonów, gdzie króluje muzyka Johanna Straussa oraz jego „muzycznych następców”.

Przepełniony śpiewem, tańcem i humorem, a także barwnymi kostiumami koncert, zawiera najpiękniejsze arie i duety z operetek „Króla walca”, m.in.: „Baron cygański” („Wielka sława to żart”, Marsz Księcia Homonaya), „Zemsta nietoperza” („W soczystym, winnym gronie”, Aria Adeli „Taki Pan, jak Pan”),  „Wiedeńska krew” („Kto wiedeńską ma krew”, Duet „Na Hietzingu”).

Rozbrzmiewać również będą najpopularniejsze utwory instrumentalne m.in.: „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Odgłosy wiosny”, „Tricz tracz polka”, „Marsz Radetzkiego” i inne.

Niczym karnawałowe serpentyny wić się będą  wspaniałe melodie – na koncercie, którego zwieńczenie stanowią muzyczne życzenia i toasty wznoszone przez artystów na powitanie Nowego Roku.

Wykonawcy:
Dorota Ujda-Jankiewicz – sopran
Andrzej Jankiewicz – tenor
Mirosław Owczarek – baryton

a także Instrumental Trio:
Tomasz Stocki – skrzypce
Wiktor Szymajda – fortepian
Mariusz Bałdyga – klarnet

Prowadzenie koncertu – Andrzej Jankiewicz
Kierownictwo artystyczne – Dorota Ujda-Jankiewicz
Aranżacja utworów – Tomasz Stocki

Sylwestrowa Straussgala rozpocznie się 31 grudnia 2021 o godz. 20.00 w Teatrze Miejskim w Świdnicy

Bilety do nabycia na stronach:

Organizator zastrzega sobie prawo dokonania zmian w programie koncertu i/lub składzie zespołu. Podczas koncertu obowiązuje zakaz fotografowania i rejestrowania.

Organizator: Duet Małżeński – Agencja Artystyczna Skala

Do wygrania kolejne zaproszenia na wyjątkowy sylwestrowy koncert!

Dla naszych Czytelników mamy kolejne dwa podwójne zaproszenia na Sylwestrową Straussgalę w Świdnicy. By wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać do nas e-maila zatytułowanego „KONCERT” na adres [email protected] do 27 grudnia do godz. 10.00. W wiadomości należy napisać – Jaka klasyczna kompozycja jest dla Ciebie najpiękniejsza? (wyjaśnij w kilku zdaniach). E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu osoby pełnoletniej (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzi jury konkursowe. Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Powodzenia!

/Materiały organizatora/

Poprzedni artykułBędzie ślisko na drogach. Synoptycy wydali ostrzeżenie
Następny artykułW trosce o ekologię. Strzegomscy uczniowie biorą udział w międzynarodowym projekcie