Strona główna Wydarzenia Strzegom W trosce o ekologię. Strzegomscy uczniowie biorą udział w międzynarodowym projekcie

W trosce o ekologię. Strzegomscy uczniowie biorą udział w międzynarodowym projekcie

0

„Don’t change our world, we change” – to nazwa międzynarodowego projektu, w którym uczestniczą uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu wraz z rówieśnikami z Turcji i Włoch.

Projekt realizowany na paltformie eTwinning ma na celu podniesienie świadomości młodzieży na temat łagodzenia skutków zmian klimatu i dostosowywania się do nich, rozwijanie kompetencji cyfrowych i językowych oraz kształtowanie umiejętności przekrojowych, poznanie i zastosowanie na większą skalę innowacyjnych metod nauczania z zastosowaniem narzędzi TIK. eTwinning jest edukacyjnym programem Unii Europejskiej promującym współpracę szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych.

Młodzi ludzie, komunikując się w języku angielskim, poruszają problemy środowiskowe naszych czasów – globalne zmiany klimatu, które są dużym zagrożeniem dla wszystkich żywych istot na naszej planecie. Dzięki aplikacjom takim jak Zoom czy WhatsApp realizują kolejne etapy projektu, wymieniają informacje bieżące oraz co miesiąc organizują wideokonferencje. W zespołach międzynarodowych tworzą istotne dla realizacji projektu dokumenty, przygotowują prezentacje oraz filmy podsumowujące działania projektowe, logo projektu, plakaty, komiksy oraz ulotki promujące ekologiczny tryb życia.

Uczestnictwo młodych ludzi w projekcie ma być zarazem swoistą lekcją kreatywności, innowacyjności, współpracy, świadomości i odpowiedzialności za siebie oraz innych.

/Zespół Szkół w Strzegomiu, opr. mn/

Poprzedni artykułSylwester ze wspaniałymi melodiami i niespodzianką dla gości [KONKURS]
Następny artykułZdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia