Strona główna 0_Slider Sylwester z wiedeńską muzyką w Świdnicy

Sylwester z wiedeńską muzyką w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

120 minut wspaniałej szampańskiej zabawy podczas Sylwestrowej Straussgali w wykonaniu znakomitych artystów z Wrocławia. Niezapomniany koncert z wiedeńską muzyką odbędzie się 31 grudnia o godz. 20.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Dla naszych czytelników mieliśmy dwa podwójne zaproszenia na to sylwestrowe muzyczne wydarzenie.

Wspaniała wiedeńska muzyka w połączeniu z pięknymi głosami, elegancją, humorem i temperamentem scenicznym solistów śpiewaków oraz wirtuozowskie popisy Tria Instrumentalnego przeniosą publiczność wprost do wiedeńskich salonów, gdzie króluje muzyka Johanna Straussa oraz jego „muzycznych następców”.

Przepełniony śpiewem, tańcem i humorem, a także barwnymi kostiumami koncert, zawiera najpiękniejsze arie i duety z operetek „Króla walca”, m.in.: „Baron cygański” („Wielka sława to żart”, Marsz Księcia Homonaya), „Zemsta nietoperza” („W soczystym, winnym gronie”, Aria Adeli „Taki Pan, jak Pan”),  „Wiedeńska krew” („Kto wiedeńską ma krew”, Duet „Na Hietzingu”).

Rozbrzmiewać również będą najpopularniejsze utwory instrumentalne m.in.: „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Odgłosy wiosny”, „Tricz tracz polka”, „Marsz Radetzkiego” i inne.

Niczym karnawałowe serpentyny wić się będą  wspaniałe melodie – na koncercie, którego zwieńczenie stanowią muzyczne życzenia i toasty wznoszone przez artystów na powitanie Nowego Roku.

Wykonawcy:
Dorota Ujda-Jankiewicz – sopran
Andrzej Jankiewicz – tenor
Mirosław Owczarek – baryton

a także Instrumental Trio:
Tomasz Stocki – skrzypce
Wiktor Szymajda – fortepian
Mariusz Bałdyga – klarnet

Prowadzenie koncertu – Andrzej Jankiewicz
Kierownictwo artystyczne – Dorota Ujda-Jankiewicz
Aranżacja utworów – Tomasz Stocki

Sylwestrowa Straussgala rozpocznie się 31 grudnia 2021 o godz. 20.00 w Teatrze Miejskim w Świdnicy

Bilety do nabycia na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury – https://bilety.sok.com.pl/index.php/repertoire.html?id=521

Organizator zastrzega sobie prawo dokonania zmian w programie koncertu i/lub składzie zespołu. Podczas koncertu obowiązuje zakaz fotografowania i rejestrowania.

Organizator: Duet Małżeński – Agencja Artystyczna Skala

Kto wygrał zaproszenie na sylwestrowy koncert w Świdnicy?
Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa podwójne zaproszenia na Sylwestrową Straussgalę w Świdnicy. By wziąć udział w konkursie wystarczyło odpowiedzieć na pytanie – Dlaczego chciałbyś/chciałabyś wybrać się na ten muzyczny sylwester? (wyjaśnij w kilku zdaniach). Jury konkursowe wybrało najciekawsze odpowiedzi. Wejściówki otrzymały – Ewa Bigosińska oraz  Mirosława Banaś. Gratulujemy!

Poniżej odpowiedzi:

Mirosława BanaśChciałabym wybrać się na muzyczny sylwestrowy koncert. Przenieść się w podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia.Uczestniczyć w magicznym świecie operetki,gdzie wybrzmiewać będą niezapomniane melodie w wykonaniu solistów operetek.Będzie to muzyczna podróż do baśniowej krainy walca.

Ewa Bigosińska Chciałabym bardzo wygrać wejściówkę na ten magiczny koncert ponieważ uwielbiamy z mężem muzykę klasyczną. Sylwester to czas gdy snujemy plany,chcemy aby nadchodzący rok był lepszy a spędzenie ostatnich godzin i minut w tak doborowym, utalentowanym towarzystwie sprawi nam wiele, wiele radości. A jak to mówią – jaki Nowy Rok, taki cały rok.

Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ.

/Materiały organizatora/

Poprzedni artykułKoncert, dyskusje, warsztaty i konkurs pod szyldem Świdnickich Recenzji Muzycznych
Następny artykułŚwiątecznie i magicznie. Jaworzyński Jarmark Bożonarodzeniowy za nami [FOTO]