Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Świątecznie i magicznie. Jaworzyński Jarmark Bożonarodzeniowy za nami

Świątecznie i magicznie. Jaworzyński Jarmark Bożonarodzeniowy za nami [FOTO]

0

Swojskie wyroby, sery, ciasta, „eliksiry” na odporność, stroiki, bombki, choinki – to wszystko można było nabyć podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Jaworzynie Śląskiej, który odbył się w miniony piątek. Wszystko w akompaniamencie kolęd, blasku lampek i w towarzystwie samego świętego Mikołaja. Było magicznie i świątecznie.

Mimo zimna Jaworzyński Jarmark Bożonarodzeniowy przyciągnął sporo gości. Na parkingu przed halą sportowo-edukacyjną można było zaopatrzyć się w swojskie pyszności, ozdoby, stroiki, a nawet choinki. Wszystko przygotowane przez lokalnych wystawców. Na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w specjalnie przygotowanej świątecznej zagrodzie czekał św. Mikołaj. Czas dzieciom umilały elfy na szczudłach z Teatru Avatar, a wewnątrz hali odbywały się warsztaty z tworzenia świątecznych ozdób.

Podczas jarmarku można było zakupić książeczkę „Amelka i 9 wyzwań”. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie Amelki Gmyrek ze Strzegomia, która walczy z SMA.

W programie znalazły się także występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej oraz wystawa prac plastycznych (laureatów Konkursów Bożonarodzeniowych): szopek, stroików i kartek bożonarodzeniowych. Na zakończenie świątecznej imprezy do magicznej krainy ognia zaprosiła nas grupa Lascar – ćwierćfinaliści programu Mam Talent!

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułSylwester z wiedeńską muzyką w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułŚwięty Mikołaj odwiedził najmłodszych świdniczan. W niedzielę kolejne atrakcje w ramach Świdnickiej Kolędy [FOTO/VIDEO]