Strona główna 0_Slider Święty Mikołaj odwiedził najmłodszych świdniczan. W niedzielę kolejne atrakcje w ramach Świdnickiej...

Święty Mikołaj odwiedził najmłodszych świdniczan. W niedzielę kolejne atrakcje w ramach Świdnickiej Kolędy [FOTO/VIDEO]

0

Każdy kolejny dzień przynosi nowe atrakcje podczas Świdnickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego i Świdnickiej Kolędy. W sobotę ogromną popularnością wśród najmłodszych cieszyła się wizyta peruwiańskim alpak, natomiast w niedzielę na głównym placu miasta pojawił się Święty Mikołaj. To nie koniec planowanych na dziś wydarzeń!

W niedzielę najmłodszych świdniczan odwiedził Święty Mikołaj, który na głównym placu miasta wręczał dzieciom prezenty przygotowane przez rodziców. Oprócz tego na gości Świdnickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, w ramach którego w centrum miasta stanęły drewniane stragany wystawiennicze z ekologicznymi przetworami, miodami, wędlinami, drewnianym rękodziełem oraz ozdobami i dekoracjami świątecznymi, czekały animacje dla dzieci. Potrwają one do godziny 16.00.

Z kolei o godz. 16.00 na Rynku rozpoczną się jasełka przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury, a o godzinie 16.30 oraz 17.30 odbędą się koncerty kolęd w wykonaniu sygnalistów myśliwskich. Między występami, o godzinie 17.00 odbędzie się „Wigilia wszystkich świdniczan”, podczas której harcerze wręczą gospodarzom światełko betlejemskie. Bożonarodzeniowe życzenia przekażą mieszkańcom prezydent miasta oraz przedstawiciele różnych wyznań religijnych. Świdniczanie będą mieli też okazję wspólnie kolędować i wypić gorący barszczyk.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułŚwiątecznie i magicznie. Jaworzyński Jarmark Bożonarodzeniowy za nami [FOTO]
Następny artykułMaluchy z Domu Dziecka obdarowane świątecznymi prezentami [FOTO]