Strona główna 0_Slider Świąteczny kiermasz dla zwierzaków przy Pogodnej 3 już w niedzielę! Można wesprzeć...

Świąteczny kiermasz dla zwierzaków przy Pogodnej 3 już w niedzielę! Można wesprzeć i datkiem, i ciastem

0

Jest ich 130 i nie każde ma zapewnione finansowanie leczenia, karmy, posłania. Gromada podopiecznych świdnickiego schroniska stale potrzebuje wsparcia. Kolejna okazja już w najbliższą niedzielę, 12 grudnia. Być może ten dzień nie zakończy się tylko wrzuceniem datku, a przyjaźnią z kotem lub psem na wiele lat?

Od prawie 5 lat Fundacja Mam Pomysł prowadzi świdnickie schronisko, zajmując się setkami porzuconych zwierząt, zabezpieczając zagubione, a także stale promując adopcje i odpowiedzialne podejście do opieki nad czworonogami. Placówka przy ul. Pogodnej 3 została wybudowana w 2016 roku, a pracę rozpoczęła 1 stycznia 2017 roku. Nowoczesny i przystosowany dla najnowszych standardów obiekt posiada m.in. ogrzewane boksy dla psów, przestronne pomieszczenie dla kotów, miejsce pracy dla lekarza weterynarii, gdzie badane są zwierzęta, oraz pomieszczenia biurowo-administracyjne.

– Utrzymanie schroniska w skali miesiąca to około 40-45 tysięcy złotych – licząc nakłady na opiekę nad zwierzętami, leczenie, wyjazdy całodobowe, dostosowanie boksów i pomieszczeń dla zwierząt oraz wydatki dodatkowe, naprawy. Lwią część stanowią wpłaty od gmin, ale Pogodna wygląda i działa tak, jak to obserwujecie, tylko z wami i dzięki wam – podkreśla prowadząca placówkę ekipa. Wiele zwierząt trafia do schroniska bez zlecenia z opłacającej wydatki gminy. Każdy nowy podopieczny wymaga leczenia, dokarmienia i przygotowania do adopcji. Są zwierzęta, które latami pozostają w schronisku, bo nikt nie chce ich przygarnąć.

Mikołajowa paka dla zwierzaka

Schronisko otrzymuje wsparcie od prywatnych sponsorów, zbiórki prowadzą szkoły i firmy. Od 3 lat akcję „Mikołajowa Paka dla Zwierzaka” organizuje wraz z córką Agata Pastuch z Komorowa. Po raz kolejny nie zabrakło chętnych, by przyłączyć się do inicjatywy. 4 grudnia pani Agata zawiozła do schroniska koce, 3 transportery, ręczniki, legowisko i mokrą karmę wysokiej jakości, kupioną na 730 złotych pozyskanych podczas zbiórki. – Często ludzie sobie myślą „a z jednym kocem to nie opłaca się jechać”, „5 zł nie opłaca się przelewać”, a to jest właśnie nieprawda i podczas takich akcji to widać. Grosz do grosza… Razem możemy więcej i to jest piękne! Myślę, że ta akcja z nami już zostanie i co roku będzie organizowana. Ludzi o wielkich sercach jest wiele i super, że bezdomniaki mogą na tym skorzystać – podkreśla mieszkanka Komorowa.

Internetowe bazarki

Fundacja Mam Pomysł przy wsparciu wolontariuszy od kilku lat organizuje internetowe bazarki, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Ostatni, mikołajowy, przyniósł deklarację wpłat na 2 439 złotych. Jeśli wszyscy licytujący się wywiążą, będzie to spory zastrzyk finansowy.

Kiermasz przy Pogodnej 3

Już w najbliższą niedzielę, 12 grudnia, w godzinach 11.00-16.00 w siedzibie schroniska przy ul. Pogodnej 3 w Świdnicy zostanie zorganizowany świąteczny kiermasz.

Na kiermaszu będziecie mieli okazję zakupić świąteczne dekoracje (w większości handmade), fanty, domowe wypieki, nasze cegiełki i odwiedzić naszych podopiecznych – zachęcają pracownicy schroniska i wolontariusze i zapraszają wszystkich, którzy lubią piec o przekazanie wypieków: ciast, ciasteczek i pierników. Kontakt tel. 790 241 451.

/opr. red./

Poprzedni artykułCzęść Strzegomia bez wody
Następny artykułWybór projektu pomnika księcia Bolka II dopiero w styczniu