Strona główna 0_Slider Społecznie wysprzątał góry śmieci. Zbiórka dla Waldemara Woźniaka przedłużona!

Społecznie wysprzątał góry śmieci. Zbiórka dla Waldemara Woźniaka przedłużona!

0

Od kilku lat, bez względu na porę roku i pogodę, Waldemar Woźniak z Pszenna walczy z dzikimi wysypiskami. Emerytowany pracownik Poczty Polskiej w powiecie świdnickim i ościennych zebrał ponad 175 ton odpadów. Redakcja Swidnica24.pl organizuje zbiórkę tego, co społecznikowi potrzeba najbardziej – worków, sznurka i rękawic. Akcję przedłużamy do 10 grudnia.

73-letni Waldemar Woźniak, wychowanek Domu Dziecka, przed laty stwierdził, że ma dług wobec Polski. Postanowił go spłacić po przejściu na emeryturę, wydając nieprzejednaną wojnę dzikim wysypiskom. Najpierw wysprzątał rodzinne Pszenno, potem zaczął wyruszać do lasów, na drogi, pola w całym powiecie świdnickim i powiatach ościennych. Do tej pory zebrał około 175 ton, a swoją postawą zainspirował wielu ludzi. Waldemar Woźniak nie tylko zbiera odpady, ale także dokłada wszelkich starań, by właściciele terenów, na których znajdowały się śmieci, wywieźli je na legalne wysypiska. Stale kontroluje już wysprzątane miejsca, by nie dopuścić do ponownego ich zaśmiecenia.

Niedawno, dzięki społecznej zbiórce i wsparciu sponsora, społecznik dostał terenowy samochód, którym może dojechać się w trudno dostępne miejsca.

Jego działania wspierają m.in. Nadleśnictwo Świdnica, Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego, samorządy, a także prywatni darczyńcy, którzy przekazują worki, odzież, czasem środki na paliwo. Społecznik na zakup potrzebnych rzeczy przeznacza część swojej skromnej emerytury.

Po wielu ostatnich akcjach kończą się zapasy niezbędnego wyposażenia. Zapraszamy do przygotowania dla Waldemara Woźniaka wyjątkowego prezentu na Mikołaja! Potrzebne są worki (120 litrów, odporne na rozerwanie), rękawice (najlepiej z powłoką nitrylową, rozmiar 10) i sznurek do snopowiązałki. Worki i rękawice można kupić w sklepach z odzieżą ochronną, także w Świdnicy.

Wszystkich, którzy zechcą dołożyć się do mikołajowej paczki, zapraszamy z workami, rękawicami i sznurkiem do redakcji Swidnica24.pl – Rynek 33/4 w Świdnicy, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00. Na dary czekamy do 10 grudnia 2021.

/red./

Poprzedni artykułCo warto wiedzieć na temat fotowoltaiki
Następny artykułZderzenie na Wałbrzyskiej