Strona główna 0_Slider Śledczy ustalają przyczynę śmierci 31-latka odnalezionego przy Okrężnej. Znane są wyniki sekcji

Śledczy ustalają przyczynę śmierci 31-latka odnalezionego przy Okrężnej. Znane są wyniki sekcji

0

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy ustala okoliczności śmierci 31-latka, którego ciało odnaleziono w czwartkowy ranek w rejonie skrzyżowania ulic Okrężnej oraz Kopernika. Według wstępnych ustaleń, przyczyną zgonu mężczyzny były zmiany chorobowe. Śledczy zlecili przeprowadzenie dodatkowych badań, które pozwolą ostatecznie wyjaśnić przyczynę jego śmierci.

W miniony czwartek o godzinie 6.36 służby ratunkowe zostały powiadomione o mężczyźnie leżącym na chodniku przy ulicy Okrężnej. Pierwszy na miejsce przyjechał zespół pogotowia ratunkowego, ale na pomoc było za późno. – Zmarły to 31-latek z powiatu świdnickiego – informowała Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny wszczęła świdnicka prokuratura. Pierwsze działania śledczy prowadzili już w czwartek. – Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny zwłok z udziałem biegłego i prokuratora. Wstępne oględziny nie wskazują na działanie osób trzecich – mówił wówczas Marek Rusin, Prokurator Rejonowy w Świdnicy.

Prokuratura zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok 31-latka. We wtorek poinformowano o dokonanych ustaleniach. – Biegły podczas sekcji nie ujawnił działania osób trzecich. Nie ma śladów stosowania przemocy. Zdaniem biegłego, przyczyną zgonu były zmiany chorobowe – tłumaczy Rusin. – Jest to wstępna opinia lekarza. Czekamy jeszcze na wyniki badań histopatologicznych, badania krwi na zawartość alkoholu. Czekamy na pełne wyniki i wtedy podejmiemy dalsze decyzje w tej sprawie – dodaje.

/mn/

Poprzedni artykułGórnicze tradycje w strzegomskim technikum
Następny artykuł40 lat od stanu wojennego. Wyjątkowe spotkanie z internowanymi