Strona główna 0_Slider Pogodna w Świdnicy jak stół, a do schroniska wyrwa na wyrwie

Pogodna w Świdnicy jak stół, a do schroniska wyrwa na wyrwie

0

Około 7 milionów złotych kosztowała rozłożona na dwa etapy przebudowa ulicy Pogodnej w Świdnicy. Jak po stole można dojechać do miejskiej ciepłowni i nowego zakładu produkcyjnego, ale droga do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy Pogodnej 3 była jazdą ekstremalną.

Na zdjęciu po lewej dojazd do nr 3 przy ul. Pogodnej przed uzupełnieniem ubytków (z lewej) i po uzupełnieniu (po prawej).

Ulica była remontowana w dwóch etapach. Pierwszy, rozpoczęty w 2018 roku, kosztował ponad 5 milionów złotych. Drugi, zakończony w tym roku, pochłonął 1,5 miliona złotych. Prace nie objęły odnogi ulicy Pogodnej, wiodącej do należącego do miasta Schroniska dla bezdomnych Zwierząt, w którym przebywa stale ok 130-140 psów i kotów.

wyremontowany ostatni odcinek ul. Pogodnej (czerwiec 2021)

Kilkusetmetrową gruntową drogą wzdłuż ogrodzenia Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej codziennie dojeżdżają pracownicy, wolontariusze, kurierzy z dostawami żywności i leków, a także darczyńcy. I to właśnie jeden z nic, który uczestniczył w świątecznym kiermaszu w schronisku, upomniał się o stan drogi. – Dzisiaj wielu świdniczan odwiedziło schronisko dla zwierząt przy ul.Pogodnej. Zorganizowano tam kiermasz świąteczny, a środki ze sprzedanych przedmiotów przekazane będą dla zwierząt. Niestety droga dojazdowa do tego obiektu to wstyd i porażka. Miasto uznało kilkusetmetrowy odcinek drogi do tego obiektu niewarty zainteresowania, natomiast droga do ciepłowni i zakładu Ideal jest „idealna”. Ta dysproporcja aż razi. – napisał pan Krzysztof w mediach społecznościowych 12 grudnia. Dziury, a raczej głębokie wyrwy, znajdowały się na całej długości dojazdu do schroniska.

Dziury na Pogodnej przy dojeździe do schroniska:

Swidnica24.pl zapytała rzeczniczkę świdnickiego Urzędu Miejskiego, czy nie było możliwości, by wykonać naprawy w ramach przygotowań do zimy lub  nakłonić wykonawców drogi przynajmniej do załatania wyrw, które bardzo poważnie utrudniają jazdę?

Zamiast wyjaśnień, otrzymaliśmy informację od Magdaleny Dzwonkowskiej: „Ubytki zostały wyrównane”. Droga teraz wygląda tak:

Poprzedni artykułDroga w Przyłęgowie po remoncie
Następny artykułZnów na Dolnym Śląsku nie było na nich mocnych [FOTO]