Strona główna Wydarzenia Żarów Droga w Przyłęgowie po remoncie

Droga w Przyłęgowie po remoncie

0

Zakończył się remont drogi powiatowej w Przyłęgowie. Zniszczona droga zyskała nową nawierzchnię asfaltową i została przekazana do użytku mieszkańców.

Inwestycję, w ramach współpracy z gminą Żarów, prowadził powiat świdnicki. Prace polegały na frezowaniu nawierzchni ścieralnej, ułożeniu nowej nawierzchni o gr. 4 cm, korytowaniu poboczy oraz ich uzupełnieniu. Odbioru prac dokonali starosta powiatu świdnickiego Piotr Fedorowicz, wicestarosta Zygmunt Worsa, Marek Olesiński dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego oraz burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

– Zadanie było podzielone na dwa etapy. W pierwszej kolejności, wyremontowana została droga o długości kilometra od Przyłęgowa w kierunku miejscowości Łażany, wartość zadania to kwota 360 tysięcy złotych. Inwestycję realizowała firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Drugim odcinkiem, który został wyremontowany to odcinek od Przyłęgowa w kierunku miejscowości Pastuchów. Na terenie gminy Żarów jest to odcinek około 500 metrów, wartość całego zadania to kwota 240 tysięcy złotych. Wartość zadania zrealizowanego na terenie gminy Żarów wynosi 180 tysięcy złotych. Zadanie wykonywała firma BISEK-Asfalt. Nowa nawierzchnia została już położona, w tej chwili kończą się prace związane z usypywaniem poboczy. Na wiosnę zostaną wymalowane przejścia dla pieszych, linie krawędziowe, w rejonie skrzyżowania zostaną wyznaczone również linie zatrzymywania – mówił Marek Olesiński Dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

/Źródło i zdjęcia UM w Żarowie/

Poprzedni artykułDwa śmigłowce LPR poderwane na pomoc mieszkańcom powiatu świdnickiego
Następny artykułPogodna w Świdnicy jak stół, a do schroniska wyrwa na wyrwie