Strona główna 0_Slider Minimaraton z najnowszą, czwartą odsłoną „Matrixa” w Cinema3D

Minimaraton z najnowszą, czwartą odsłoną „Matrixa” w Cinema3D [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Przeżyj jedną z najbardziej oczekiwanych premier tego roku na sali kinowej! „MATRIX ZMARTWYCHWSTANIA” już wkrótce zabierze w niezwykłą przygodę wszystkich fanów kultowej serii sci-fi. Najnowszy film w reżyserii Lany Wachowskiej wejdzie do kin 22 grudnia. Zanurz się w świecie Matrixa na specjalnym wydarzeniu kinowym przygotowanym w Cinema 3D. Dla naszych czytelników mieliśmy do wygrania jedną podwójną wejściówkę na tą filmową ucztę. 

Z okazji tej wyjątkowej premiery Cinema3D przygotowało specjalną niespodziankę. W ramach NMF: MINIMARATONU MATRIX wyświetlone zostaną dwa tytuły: „MATRIX ZMARTWYCHWSTANIA” oraz pierwsza część kultowej serii –  „MATRIX” z 1999 roku. To wyjątkowa szansa, by na dużym ekranie Cinema3D zobaczyć dzieło, które na zawsze odmieniło oblicze światowej kinematografii!

Zaprezentowane zostaną dwa filmy:

– MATRIX
– MATRIX ZMARTWYCHWSTANIA

*** Więcej informacji ***
www.cinema3d.pl

NMF: Minimaraton Matrix odbędzie się 22 grudnia (środa)
Godzina rozpoczęcia: Rozpoczęcie o 19:00

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:

– brak możliwości rezerwacji biletów,
– bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez internet na stronie Cinema3D,
– przedsprzedaż rozpocznie się najpóźniej 3 grudnia.

Kto wygrał wejściówkę na Minimaraton Matrix w Cinema3D?
Dla naszych Czytelników mieliśmy jedno podwójne zaproszenie na NMF: Minimaraton Matrix w Cinema3D w Świdnicy. By wziąć udział w zabawie należało w zgłoszeniu konkursowym napisać – ulubioną postać z serii Matrix i uzasadnić swój wybór w kilku zdaniach. Wejściówkę otrzymała – Martyna Bujak. Gratulujemy! Polecamy też przeczytać ciekawą odpowiedź laureatki, którą prezentujemy poniżej.

Martyna Bujak

„Zdarzyło Wam się spotkać we śnie mężczyznę? Takiego, który się nie przedstawił, a mimo to czujecie, że go znacie? Jego obecność działa na Was kojąco…Być może wyłonił się z jakiegoś kształtu, lub nawet zleciał z niebios, na swoich majestatycznych skrzydłach. Jeżeli tak, prawdopodobnie odwiedził Was Morfeusz, grecki bóg marzeń sennych. Co ma wspólnego mitologia ze znaną i lubianą postacią Morfeusza w trylogii ,,Matrix”?

Morfeusz jest moim ulubionym bohaterem filmów, ze względu na to jak kompleksowo zbudowana jest jego postać, jak wiele rzeczy, ktore reżyserowie przekazują nam w jego formie.

Tak jak w micie, w filmie Morfeusz posiada ogromną wiedzę, szczególnie w dziedzinie snów. Oprócz nawiązań do mitologii, można w bohaterze zaobserwować przejawy gnostycyzmu ,,Żyłeś w świecie snów, Neo”. Dla gnostyków, sen jest metaforą niewiedzy i zniewolenia, a Morfeusz odnosi się do świata snów jako więzienia, z którego nikt samodzielnie nie może się wydostać. ,,Czym jest Matrix? Władzą. To generowany komputerowo świat, stworzony po to, by sprawować nad nami kontrolę”. 

Kreacja postaci nawiązuje także do chrześcijaństwa, kiedy możemy zobaczyć Morfeusza jako dowódcę i opiekuna statku i jego załogi- niczym Boga Ojca. Statek nosi imię biblijnego króla Nabuchodonozora II, a ten słynął z tego, że był wiecznie dręczony przez niewytłumaczalne sny i koszmary…

Morfeusz, jedna z najpopularniejszych osób w bastionie buntowników, nie jest jedyną postacią, którą możemy odczytać na tak wiele sposobów. W nim, jak i w innych bohaterach znajdziemy nawiązania do hinduizmu, buddyzmu, literatury, a nawet filozofii. Jednak jako osoba, która całe życie poświęciła na odnalezienie Wybrańca, jak przykazała Wyrocznia, ryzykując tym stanie się w wirtualnym świecie Matrixa niebezpiecznym terrorystą, myślę, że zasługuje na ogromne uznanie.”

Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ.

/oprac. red./
/Materiały – Cinema3D/Multikino/

Poprzedni artykułGmina Świdnica z budżetem na 2022 rok
Następny artykuł„Reklama nie zrobi się sama”. Wystawa prac uczniów Ekonomika [FOTO]