Strona główna Kultura „Reklama nie zrobi się sama”. Wystawa prac uczniów Ekonomika

„Reklama nie zrobi się sama”. Wystawa prac uczniów Ekonomika [FOTO]

0

W piątkowy wieczór w świdnickim Klubie Bolko odbył się wernisaż prac poświęconych reklamie, przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. – Na wystawie pokazano, jaką drogę odbywa projekt reklamy od pomysłu do wykonania gotowego produktu reklamowego – wyjaśnia Anna Larina-Dzimira, kurator wystawy.

Wernisaż odbywa się po dość długiej przerwie od ostatniej wystawy w Klubie Bolko. Z różnych powodów te wystawy się nie odbywały, ale mam nadzieję, że teraz już cyklicznie, co roku będziemy spotykać się na prezentacji twórczości uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych – mówił Robert Kukla, artysta plastyk związany ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. – Chciałbym pogratulować poziomu tych prac, ponieważ ten poziom jest naprawdę bardzo wysoki, zupełnie nie widać, że są to prace uczniów szkoły średniej, raczej wygląda to na prace uczniów studium pomaturalnego – podkreślał.

Powoli wracamy do wystaw, które odbywały się od 15-20 lat. Bardzo dziękuję Ani Larinie za to, że to wszystko odżyło, za to, że włożyła tyle pracy, za to, że tę młodzież w jakiś sposób zmobilizowała. Efekty można podziwiać na wystawie. Mam nadzieję, że będziemy się spotykać na kolejnych wernisażach. Mam nadzieję, że pozazdroszczą reklamie fotograficy oraz graficy. Czekamy na kolejne pomysły, na kolejne wernisaże – podkreślał z kolei Krzysztof Osiak, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy.

Tworzenie współczesnej reklamy wymaga pracy zespołowej na różnych etapach jej powstawania. Zamierzony efekt osiągany jest wieloetapowo: zaczyna się od pomysłu, który pomagają nam zrealizować nasi koledzy z pokrewnych zawodów i branż np. fotografia, grafika komputerowa, poligrafia, management. Dobra współpraca, życzliwość i odpowiedzialność pozwalają wspólnie osiągnąć cel i sukces – tłumaczyła kurator wystawy, Anna Larina-Dzimira.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułMinimaraton z najnowszą, czwartą odsłoną „Matrixa” w Cinema3D [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułTrwa Świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Alpaki zawitały na Rynek. Wigilia wszystkich świdniczan już jutro [FOTO/VIDEO]