Strona główna 0_Slider Kto otrzyma książkę „Z Watykanu w świat”?

Kto otrzyma książkę „Z Watykanu w świat”? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Dziennikarka przez kilkanaście lat mieszkająca w Watykanie, korespondentka polskich mediów w Rzymie, m.in. towarzysząca papieżowi w pielgrzymkach, odsłania kolejne tajemnice zza spiżowej bramy. W najnowszej swej publikacji „Z Watykanu w świat” przedstawia fascynujące opowieści z papieskich podróży z odległych krajów, nie pomijając tajników ich przygotowań oraz wiele innych ciekawostek. 27 listopada autorka promowała nową książkę w Świdnicy – mimo wcześniejszej informacji świdnickiej biblioteki o odwołaniu spotkania.

Spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy – 27 listopada 2021r. fot. Dariusz Nowaczyński

Magdalena Wolińska-Riedi – lingwistka, tłumaczka, producentka i dziennikarka, ukończyła studia magisterskie w Katedrze Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, studia doktoranckie na Wydziale Historii Kościoła Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie i Akademię Dyplomatyczną PISM w Warszawie. Tłumaczka Trybunału Roty Rzymskiej i Sygnatury Apostolskiej w Watykanie, realizatorka i współproducentka ponad 20 filmów dokumentalnych i seriali o Watykanie i papiestwie.

Jako wolontariuszka podczas ŚDM w 2000 roku poznała swego przyszłego męża, jednego z członków papieskiej Gwardii Szwajcarskiej. Przez 16 lat obywatelka Watykanu. Od 2014 roku korespondentka Telewizji Polskiej w Rzymie i w Watykanie.

Na początku października tego roku nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się nowa książka Magdaleny Wolińskiej-Riedi, autorki bestsellerowego cyklu książek o życiu w Watykanie („Kobieta w Watykanie” – 2019; „Zdarzyło się w Watykanie” – 2020). „Z Watykanu w świat” to fascynujące opowieści o papieskich podróżach i osobach stojących za ich organizacją. Można się z niej dowiedzieć m.in. ile kosztuje lot z papieżem, dlaczego na pokładzie samolotu zawsze musi być zapas makaronu i parmezanu, gdzie buddyści gorąco oklaskiwali papieża i wiele innych ciekawostek.

Kto wygrał książkę Magdaleny Wolińskiej-Riedi?
Dla naszych Czytelników mieliśmy trzy egzemplarze książki „Z Watykanu w świat”. By wziąć udział w konkursie i mieć możliwość ich wygrania, wystarczyło odpowiedzieć na pytanie – Dlaczego chciałbyś/chciałabyś otrzymać tę książkę? (wyjaśnij w kilku zdaniach). Najciekawsze odpowiedzi nagrodziło jury konkursowe. Książki otrzymali – Marzena Kałwak, Marek Bil oraz Franciszek Baniowski. Gratulujemy!

Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ.

/oprac. red./
/Materiały – MBP w Świdnicy, Wydawnictwo Znak, fanpage – Kobieta w Watykanie/

Poprzedni artykuł69-latek wymagał pomocy medycznej. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
Następny artykułSułkopodobni. Czytanie na żywo