Strona główna Kultura Sułkopodobni. Czytanie na żywo

Sułkopodobni. Czytanie na żywo

0

Świdnicki Ośrodek kultury zaprasza 5 grudnia 2021r. na czytanie na żywo słuchowiska „Sułkopodobni”. Początek o godzinie 18.00 w świdnickim teatrze, obowiązują bezpłatne wejściówki.

„Przy okazji nagrywania tekstów w formie słuchowisk postanowiliśmy zrealizować też ich wersję sceniczną w konwencji performatywnego czytania, które pokaże je z zupełnie jeszcze innej strony niż ich wersja „radiowa” — czar teatru wyobraźni zastąpi magia teatralnej sceny i przeżywania sztuki we wspólnocie z innymi widzami. Podczas czytania wystąpi większość osób z grupy dorosłych biorących udział w projekcie Alchemia teatralna.” – informują uczestnicy projektu.

Projekt narodził się z chęci uaktywnienia w czasie pandemii grupy dorosłych alchemików i wykorzystania ich głosów w cyklu nagrań audio nawiązujących do konwersacji słynnego duetu Kowalewski‑Lipińska. Okazało się, że wszyscy czekali na hasło do działania, toteż teksty stworzone przez alchemiczkę Mariolę Mackiewicz zaczęły żyć dzięki lektorskim talentom przyjaciół z zespołu. Dialogi zostały napisane pod konkretne duety czy tercety, bo nazwa projektu „SUŁKOPODOBNI” mówi o wykonawcach prawie wszystko.

Wydarzenie odbędzie się przy połowie dostępnych na widowni miejsc zgodnie z aktualnymi zaleceniami, wytycznymi i ograniczeniami związanymi z pandemią.

/Źródło ŚOK/

Poprzedni artykułKto otrzyma książkę „Z Watykanu w świat”? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułPoprawią bezpieczeństwo na dwóch przejściach dla pieszych