Strona główna 0_Slider Świdnica z drona – Plac Św. Małgorzaty

Świdnica z drona – Plac Św. Małgorzaty

0

Piękne kamienice, pozbawione liści drzewa i udające się w sen zimowy fontanny to tylko część Placu Św. Małgorzaty. To miejsce to jednak przede wszystkim jedno z najbardziej uczęszczanych skrzyżowań w naszym mieście. Zapraszamy na kolejny odcinek Świdnicy z drona, w którym ponownie przyglądamy się starówce. 

Ten ważny dla Świdnicy węzeł komunikacyjny w przeszłości miał kilka nazw. Przed II wojną światową nazywany był Lutherplatz oraz Margaretenplatz. Po 1945 roku został przemianowany na plac Lenina, by ostatecznie po szeregu zmian w 1989 roku zostać nazwany ponownie placem św Małgorzaty. Dziś poza pięknymi fontannami, kilkoma ławkami i placem zabaw pełni on przede wszystkim jedno z najbardziej uczęszczanych skrzyżowań w mieście. Stanowi on miejsce spotkań dla ulic: 1 maja, Bolesława Chrobrego, Waleriana Łukasińskiego, Marii Konopnickiej i Jagiellońskiej.

Zapraszamy do oglądania zdjęć autorstwa Artura Ciachowskiego, który z lotu drona spojrzał nie tylko na plac Św. Małgorzaty, ale także na otaczające go ulice i blisko położoną starówkę.

/Tekst: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułDzień kolejarza w jaworzyńskim muzeum
Następny artykułOdkrywaj Dolny Śląsk w niespiesznym tempie. Nowa mapa z atrakcjami regionu