Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Dzień kolejarza w jaworzyńskim muzeum

Dzień kolejarza w jaworzyńskim muzeum

0

Z okazji zbliżającego się Święta Kolejarzy pracownicy Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej zapraszają na specjalne spotkania Kolej Łączy Pokolenia prowadzone przez kustosza muzeum Zbigniewa Gryzgota.

Zbliża się koniec listopada i lada dzień będziemy świętować Dzień Kolejarza – polskie święto obchodzone corocznie 25 listopada przez kolejarzy i pracowników w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Nasze muzeum przygotowało specjalny program obchodów tego Święta – zapowiadają przedstawiciele jaworzyńskiej placówki.

W dniach 22-28 listopada, codziennie o godz. 12.00, odbywać się będą spotkania z cyklu „Kolej Łączy Pokolenia” – specjalne, dedykowane pogłębieniu kolejowej pasji u młodych, zwiedzanie muzeum prowadzone przez nestora kolejnictwa Zbigniewa Gryzgota, na które zapraszane są zarówno grupy szkolne, jak również indywidualni turyści. – Przekazujemy młodemu pokoleniu niezwykle cenną i już unikalną wiedzę na temat funkcjonowania parowozów, gdyż wiedza ta wraz ze starszym pokoleniem maszynistów odchodzi w niepamięć. Rozwijajmy pasję i dbajmy o ochronę dziedzictwa kolejowego – zachęcają organizatorzy.

25 listopada o godz. 11.00 planowane jest uroczyste złożenie wieńca pod pomnikiem w Muzeum.

/Muzeum Kolejnictwa na Śląsku, opr. mn/

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim
Następny artykułŚwidnica z drona – Plac Św. Małgorzaty