Strona główna 0_Slider Świąteczne akcje dla zwierzaków ze świdnickiego schroniska

Świąteczne akcje dla zwierzaków ze świdnickiego schroniska

0

Nie kończą się potrzeby podopiecznych świdnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, ale i nie brak pomysłów na wsparcie leczenia i utrzymania psów i kotów, które trafiają do przytuliska przy ul. Pogodnej. Wolontariusze i prowadząca schronisko Fundacja Mam Pomysł na grudzień przygotowała szereg akcji, w które warto się włączyć!

Do działającego od 2016 roku schroniska przy ul. Pogodnej w Świdnicy trafiają głównie bezdomne psy i koty ze Świdnicy oraz kilku gmin, z którymi operator placówki – Fundacja Mam Pomysł, podpisała umowy. Nie wszyscy jednak podopieczni są przekazywani na mocy umów, a co za tym idzie, fundacja nie otrzymuje środków na ich leczenie i utrzymanie. Podobnie jest z innymi, nietypowymi podopiecznymi jak świnki morskie, papugi, chomiki, a nawet kozy. Pomoc ludzi dobrej woli jest nieoceniona, by ratować każde zwierzę, trafiające do placówki. Wyleczone psy i koty są kierowane do adopcji i wiele z nich ostatecznie znajduje dobry dom.

Schronisko zaprasza do udziału w trzech grudniowych akcjach, a pomóc można na wiele sposobów. Pracownicy i wolontariusze informują:

Wielka Świąteczna Zbiórka dla Schroniska w Świdnicy

Ruszamy z wielką akcją na pomoc zwierzakom ze Schroniska w Świdnicy, które tak naprawdę mają tylko nas. Opiekujemy się każdego dnia ponad 100 zwierząt, które ufają nam, zespołowi Fundacji i Schroniska. Koniec roku to trudny czas, nadchodząca zima sprawia, że trudniej nam dbać o los podopiecznych, stąd inicjatywa uruchomienia tak wielkiej zbiórki.

Co zbieramy i jak zbieramy?
1. Fundusze
Możesz wpłacić przez zbiórkę: pomagam.pl/wielkaswiateczna21 (wpłaty na zbiórce są „nagradzane” za ich wysokość! Może warto wziąć udział w zabawie?
Lub bezpośrednio na konto:
Fundacja Mam Pomysł
07 1750 0012 0000 0000 3089 1082
koniecznie z dopiskiem: „wielka świąteczna zbiórka”.
2. Dary rzeczowe
Bezdomnym psom i kotom potrzebne są produkty niezbędne do codziennego funkcjonowania. Darując którykolwiek z nich, stajesz się naszym bohaterem! Potrzebujemy:
1. Koców, ręczników,
2. Żwirków dla kotów, szarych gazet, podkładów higienicznych,
3. Wysokiej jakości, bezzbożowych karm dla zwierząt, sugerowane marki: https://www.schroniskoswidnica.pl/index.php/jak-pomoc/darowizny/
4. Płynów do mycia podłóg, do dezynfekcji, do czyszczenia, ręczników papierowych.
5. Mile widziane także artykuły do kiermaszów i bazarku, rękodzieło do sprzedaży z zyskiem dla zwierząt.
Więcej można dowiedzieć się na naszej stronie:
W dniach 1 – 5 grudnia organizujemy ekspresowy świąteczny bazarek.
Przewidziana pula fantów: 100 przedmiotów.
Zachęcamy do licytowania przedmiotów.
12 grudnia w godzinach 11:00-16:00 organizujemy kiermasz na Pogodnej 3.
Zapraszamy serdecznie do zajrzenia do nas. Będzie dużo fantów, ciast i innych przysmaków.
19-20 grudnia jesteśmy na Jarmarku Świdnickim. 
Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska.
Jednocześnie zachęcamy do „podrzucania” nam świątecznych ozdób, rękodzieł, stroików bombek itp., które będą licytowane na Bazarku, Kiermaszu i Jarmarku Świdnickim. Cały pozyskany dochód przeznaczamy tradycyjnie dla naszych psich i kocich podopiecznych – podkreślają organizatorzy wszystkich akcji i dziękują wszystkim darczyńcom.
/opr. red./
Poprzedni artykułKoncerty Adwentowe po raz jedenasty
Następny artykułCzy opłaca się sprzedawać złom srebra?