Strona główna Artykuł sponsorowany Czy opłaca się sprzedawać złom srebra?

Czy opłaca się sprzedawać złom srebra?

0

Srebro jest bardzo pożądanym materiałem. Niestety, jej naturalne złoża systematycznie się kurczą. Dlatego też coraz ważniejsze staje się odzyskiwanie surowców z rynku wtórnego. Od czego zależy cena sprzedaży? Ile można zarobić na wydobyciu tego metalu?

Do czego służy srebro?
Srebro charakteryzuje się doskonałą przewodnością elektryczną i cieplną. Dlatego znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Złom srebra jest wykorzystywany na przykład w produkcji sprzętu elektrycznego i elektronicznego, takiego jak bezpieczniki, przełączniki i kable. Metal ten znajduje się również w produktach komputerowych, takich jak metalowe płytki klawiatury. Wykorzystuje się go również do produkcji elementów silników samochodowych, telefonów komórkowych i sprzętu audiowizualnego. Jest on również wykorzystywany przez dostawców paneli słonecznych.

Od czego zależy cena?
Cena sprzedaży srebra zmienia się w zależności od:

  • cen giełdowych – aktualnie uncja srebra jest warta 27,88 USD (stan na 21 maja 2021), wartość ta może się jednak zmieniać (wpływ na to ma m.in. sytuacja na światowych rynkach),
  • jakości dostarczonego materiału – im wyższa próba, tym więcej można otrzymać (najdroższe jest srebro o wartości 999),
  • prowizji pobieranych przez skup srebra – porównaj ceny,
  • rodzaju i ilości sprzedawanego towaru – przy ustalaniu kosztorysu analizuje się skład i wagę przedmiotów (przy większych dostawach można liczyć na rabaty).

Współpracuj tylko ze sprawdzonymi skupami złomu
Z roku na rok przybywa złomu srebra. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze odpowiedniego miejsca. Przede wszystkim warto poznać renomę danego punktu skupu złomu (na uwagę zasługuje np. zlomskup.eu). Firma, która istnieje na rynku od dłuższego czasu, posiada zazwyczaj rozbudowaną sieć transportową. Dzięki temu możliwy jest odbiór towaru z niemal całej Polski. Dodatkowo firma taka dysponuje spektrometrami, które umożliwiają szybką i dokładną ocenę. Ułatwia to załatwienie wszelkich formalności.

Wysyłanie niechcianych przedmiotów na złomowisko
Jeśli posiadasz przedmioty zawierające pieniądze, możesz wysłać je na przykład do punktu skupu złomu. Nie tylko zarobisz pieniądze, ale także będziesz miał realny wpływ na ochronę naszej planety. Metal ten można znaleźć w niektórych sztućcach, ale także w bateriach, przewodach zasilających, kablach i puszkach.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwiąteczne akcje dla zwierzaków ze świdnickiego schroniska
Następny artykułPrzybywa zakażonych i kwarantann w powiecie świdnickim. Raport resortu zdrowia