Strona główna Wydarzenia Świdnica Słowa mają moc. „Ósemka” zachęca do udziału w Maratonie Pisania Listów Amnesty...

Słowa mają moc. „Ósemka” zachęca do udziału w Maratonie Pisania Listów Amnesty International

0

Bernard Call Xol stanął w obronie świętej rzeki, Zangh-Zahn ośmieliła się ujawnić prawdę o COVID-19 w Chinach, nastoletni Mikita Zalatarou został oskarżony o udział w protestach na Białorusi. Oni i 10 innych osób są bohaterami tegorocznej akcji Amnesty International. Wszyscy są prześladowani, a ich życie jest zagrożone. To o nich będą się upominać tysiące ludzi na całym świecie, nie wyłączając Świdnicy.

Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane. Piszemy już od 20 lat, a pierwszy Maraton został zorganizowany w 2001 r. dzięki inicjatywie grupy lokalnej Amnesty z Warszawy – informuje Amnesty International.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy  po raz kolejny zaprasza do wzięcia udziału w Maratonie Pisania Listów Amnesty International, który odbędzie się w dniach 29.11.2021 – 12.12.2021 r. Ze względu na pandemię, maraton jest prowadzony on-line. Jest dostępny pod adresem https://maraton.amnesty.org.pl/. Wystarczy wejść na stronę i podpisać petycję online pod wybraną postacią.

/opr. red./

Poprzedni artykułMinister zdrowia ogłasza „alertowy pakiet obostrzeń”. Uszczelnienie granic i ograniczenia krajowe
Następny artykułW garażu trzymał ponad 800 porcji narkotyków