Strona główna Wydarzenia Świebodzice Historyczny spacer połączą ze zbiórką dla Marcelinki

Historyczny spacer połączą ze zbiórką dla Marcelinki

0

Forum Świebodzic zaprasza do udziału w spacerze  z cyklu „W poszukiwaniu historii Świebodzic”. Podczas wyprawy śladami zasłużonych dla miasta dawnych mieszkańców będą zbierane datki na leczenie Marcelinki Andreasik.

„Mikulicz, Becker, Kramsta – ich groby mijamy każdego roku, idąc do naszych najbliższych w Dzień Wszystkich Świętych. To jednak nie wszystkie znane postacie, które spoczywają na świebodzickiej nekropolii i miały wpływ na dzieje naszego miasta” – tak trzy lata temu, w 2018 roku zapowiedzieliśmy pierwszy spacer z cyklu „W Poszukiwaniu Historii – szlakiem mogił”. Spacer dość spontaniczny, nie wiedzieliśmy czego się spodziewać i czy w ogóle ktoś się pojawi – ale frekwencja przerosła nasze wszelkie oczekiwania (i możliwości techniczne pod względem nagłośnienia) – piszą organizatorzy.


Rok temu spacer nie odbył się ze względu na obostrzenia, ale teraz nic nie stoi na przeszkodzie. Spotykamy się przy głównej bramie cmentarza przy ul. Wałbrzyskiej, 6 listopada (sobota) o godzinie 16:30, zaraz po zachodzie słońca. Tym razem spotkanie jest wyjątkowo warte uwagi, ponieważ będzie z nami również Pani Maria Palichleb – prawdziwa skarbnica wiedzy o Świebodzicach. Pani Maria od wielu lat współtworzy kronikę „Świebodzice – Dzieje Miasta” – dodają.

W trakcie spaceru będziemy mieli puszkę, do której będziecie mogli wrzucić wsparcie na leczenie malutkiej Marcelinki, która już na początku swojego życia musi mierzyć się z guzem mózgu. Wyjdźcie z domu, dowiedzcie się czegoś nowego o historii Świebodzic, pomóżcie małej Marcelince – zachęcają organizatorzy.
/opr. red./
Poprzedni artykułOdnawiają kwatery żołnierzy poległych podczas I wojny światowej
Następny artykułGdzie w Polsce żyje się najlepiej? Miejsce Świdnicy w ogólnopolskim rankingu