Strona główna 0_Slider Charytatywna bomba na początek 2022 roku!

Charytatywna bomba na początek 2022 roku!

0

Wielkimi krokami zbliża się dziewiąta edycja charytatywnego święta w Świdnicy. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football” ponownie szykuje niezwykle mocne otwarcie roku. Na sobotę, 8 stycznia zaplanowano dziewiątą edycję Halowego Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej rozgrywanego tradycyjnie w hali widowiskowo-sportowej na Zawiszowie im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno.

Po rocznej przerwie ponownie odbędzie się nasz Halowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej, a do Świdnicy znów zawita cała plejada znanych polskich piłkarzy. Tym razem grać będziemy dla Hani, córeczki Adriana Błąda, obecnie piłkarza katowickiej GKS-y, wychowanka Zagłębia Lubin. Zły los sprawił, że nieszczęście dopadło także popularnego „Adiego”, piłkarza który wcześniej wielokrotnie wspomagał inne chore dzieciaki, goszcząc choćby trzykrotnie podczas naszego charytatywnego wydarzenia w Świdnicy. Niestety życie bywa okrutne, ale kochani to odpowiedni moment, by dobro powróciło do Adriana i zróbmy wszystko, aby 8 stycznia tak właśnie się stało. Wierzymy, że tak będzie, bo już wielu znanych polskich piłkarzy deklaruje swój udział w tym charytatywnym przedsięwzięciu. Jesteśmy przekonani o tym, że Was przyjaciele również nie zabraknie. Właśnie o to w tym wszystkim chodzi, aby się bawić, integrować i pomagać. Oprócz pomocy Hani, nie zapominamy również o lokalnych stowarzyszeniach zajmujących się pomocą. Całość kwoty pozyskanej z obsługi cateringowej tej imprezy wpłynie na konto OREW PSONI koło w Świdnicy. Pieniążki z licytacji i ze sprzedaży cegiełek przeznaczamy z kolei na leczenie i rehabilitację wspomnianej Hani Błąd. Już dziś mogę powiedzieć, że na licytację wystawionych będzie mnóstwo fantastycznych gadżetów. Kroi się naprawdę znakomita impreza, musicie być tego dnia z nami – zapowiada Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

Licytacje podczas najbliższej edycji charytatywnego przedsięwzięcia zapowiadają się naprawdę niezwykle interesująco. Już dziś organizatorzy powoli odkrywają karty, prezentując kolejne sportowe gadżety. Wśród nich są m.in.: koszulka naszego czołowego tenisisty Huberta Hurkacza, koszulki klubowe Lecha Poznań, czy Zagłębia Lubin, jak również trykoty Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika, Jakuba Błaszczykowskiego, Lukasa Podolskiego, Błażeja Augustyna, czy Arkadiusza Piecha.

Tak było podczas poprzedniej edycji:
4 stycznia 2020 roku w hali sportowej na Zawiszowie odbyła się ósma edycja Charytatywnego Halowego Turnieju Piłki Nożnej organizowanego przez Fundację Wspierania Sportu Łączy nas Football. Do Świdnicy zawitała cała plejada gwiazd sportu, znakomici dziennikarze sportowi, przedstawiciele show-biznesu oraz politycy. Beneficjentami imprezy była czwórka dzieci: Adam Szczurek, Konrad Cyparski, Adam Chodyniecki i Ksawery Zbroszczyk. W sportowych zmaganiach wzięło udział pięć drużyn: Fundacja, Solsport, DabroBau, Zagłębie Lubin i Reprezentacja Górnego Śląska, ale nie wynik był najważniejszy. Podczas całego turnieju udało się zebrać fantastyczną sumę – 64.006,80 zł! Największym powodzeniem cieszyły się trykoty Krzysztofa Piątka (AC Milan) i Piotra Zielińskiego (Napoli), które udało się wylicytować się z kwoty odpowiednio 5000 i 4500 złotych!

VIDEO Mariusz Ordyniec:

/MDvR/

Poprzedni artykułRynek mieszkań w Świdnicy. Jak przeglądać najlepsze oferty?
Następny artykułNagrodzą najlepsze gminy województwa dolnośląskiego