Strona główna Artykuł sponsorowany Rynek mieszkań w Świdnicy. Jak przeglądać najlepsze oferty?

Rynek mieszkań w Świdnicy. Jak przeglądać najlepsze oferty?

0

Świdnica, jak większość miast na południu Polski, przeżywa w ostatnim czasie istny szał nieruchomości. Ceny mieszkań rosną w niesamowitym tempie, a wszystkiemu towarzyszy ogromny rynkowy entuzjazm. W ciągu zaledwie kilku lat możemy mówić o niesamowitych przyrostach wartości mieszkań, co jest obecnie istotnym sygnałem do inwestycji.

Osoby posiadające już mieszkania w tym mieście z pewnością nie narzekają na taki obrót spraw. Mieszkania na sprzedaż w Świdnicy osiągają absolutnie rekordowe ceny i nic nie wskazuje na to, by cokolwiek miało zatrzymać to szaleńcze tempo. Tym samym nieruchomości stały się (nie tylko w Świdnicy, ale w całej Polsce) świetnym sposobem na ulokowanie majątku i potencjalne zyski w najbliższych latach.

Ceny świdnickich mieszkań idą w górę

Jeszcze niecałe cztery lata temu uśrednione ceny metra kwadratowego w Świdnicy wynosiły niecałe 3100 złotych, podczas gdy dziś możemy mówić o wartości na pułapie 5500 złotych. Oczywiście po drodze przytrafiło się kilka wypłaszczeń na wykresach, ale tendencja jest jasna. Drobne zawahania zdają się być w tym przypadku wyjątkami potwierdzającymi regułę.

Prognozy na przyszłość mogą zadowalać wszystkich, którzy inwestują w mieszkania, bo nic nie zapowiada, żeby wzrosty miały w dłuższej perspektywie zaliczyć spadki. Właściwie to tylko między drugim a trzecim kwartałem 2021 roku ceny podskoczyły o 500 złotych. To zmiana o aż 10%, co znacznie wyprzedza stopień, w jakim pieniądz traci dziś wartość.

Wzmożony ruch na rynku nieruchomości oznacza ogrom pracy dla najlepszych polskich portali z ogłoszeniami, które odnotowują ogromny wzrost zainteresowania swoimi usługami. Mowa oczywiście zarówno o osobach wystawiających ogłoszenia sprzedaży, jak i wszystkich kupcach zainteresowanych potencjalną transakcją.

Ogólnopolskie trendy sprzedażowe wpływają na niemal wszystkie miasta
Sytuacja obserwowana w Świdnicy nie jest niczym nowym na polskim rynku nieruchomości. Właściwie to niemal wszystkie polskie miasta (zarówno większe jak i mniejsze) stały się lukratywnymi rynkami. Nawet jeśli w ostatnich trzech miesiącach obserwowalne są drobne fluktuacje, nie zaburzają one odbioru rynku z ostatnich lat. Obecnie nie ma w Polsce miast, w których odnotowuje się drastyczne spadki na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Wahania są chwilowe i bardzo szybko odbijają się do pułapu początkowego i kontynuują drogę do góry.

Przykładowo portal adresowo.pl zarejestrował ponad 60 nowych ofert sprzedaży świdnickich mieszkań w III kwartale 2021 roku. Jeśli rozbijemy dane podane przez administratorów na rodzaje mieszkań, okazuje się, że każdy z nich (za wyjątkiem mieszkań 3-pokojowych) odnotował wzrost średnich cen za metr kwadratowy, jeśli porównamy je do poprzedniego kwartału. To właściwie najwyższe ceny od wielu lat, co jednak nie zniechęca ani sprzedawców, ani kupujących. Jeśli nie nastąpi żadna dramatyczna zmiana rynkowa i faktyczny wieloprocentowy spadek, inwestorzy mogą być pewni swoich zysków. Nawet pandemia Covid-19 nie wpłynęła niekorzystnie na statystyki, co pokazuje, jak silna jest tendencja wzrostowa.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułW stolicy Dolnego Śląska niespodzianki nie było
Następny artykułCharytatywna bomba na początek 2022 roku!