Strona główna Sport Inne W stolicy Dolnego Śląska niespodzianki nie było

W stolicy Dolnego Śląska niespodzianki nie było

0

Nie udało się koszykarzom Domino Polonii Świdnica sięgnąć po czwarte zwycięstwo w sezonie 2021/2022. W 7. kolejce rozgrywek III ligi nasi zawodnicy wyraźnie ulegli na wyjeździe zespołowi Exact Systems Śląsk Wrocław.

W mecz zdecydowanie lepiej weszli gospodarze, którzy pewnie wygrali pierwszą kwartę w stosunku 23:12. Druga odsłona to już wyrównana walka, zakończona finalnie wygraną świdniczan 18:16. Na przerwę obie drużyny do szatni schodziły przy wyniku 39:30 na korzyść wrocławskiej ekipy. Po zmianie stron przeciwnicy nie pozostawili już złudzeń, kto tego dnia jest lepszy. Wygrali trzecią kwartę różnicą 7 „oczek”, a w czwartej dołożyli do swojej przewagi jeszcze 8 punktów. Ostatecznie pojedynek zakończył się wygrają wrocławian w wymiarze 84:60. Podopieczni Pawła Domaradzkiego z bilansem trzech zwycięstw i czterech porażek plasują się na piątej pozycji w trzecioligowej stawce. Tabelę z bilansem 6-1 otwierają zespoły Centrum Medycznego Magnolia KKS Siechnice i Klubu Sportowego Basket Legnica. Nasi ostatni rywali z pięcioma wygranymi i dwoma porażkami znajdują się na trzeciej pozycji. W niedzielę, 28 listopada zmierzymy się o godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie z wiceliderem tabeli – ekipą KS-u Basket Legnica.

Exact Systems Śląsk Wrocław – Domino Polonia Świdnica 84:60 (23:12, 16:18, 23:16, 22:14)

Śląsk: Jaworski (20), Kankowski (15), Soiński (15), Śmiglak (9), Leniec (9), Krysiewicz (8), Odunayo (6), Tomczyk (2), Kaźmierczak, Stanisławski, Musiał.

Polonia: Sieńko (17), Biernat (13), Kosmala (10), Słobodzian (10), Kaczmarczyk (7), Liuras (3), Cisek, Rejek, Czyrek, Soboń, Kałużyński.